Шокуючі результати перевірки їдальні у 13-тій школі (ФОТО)

Автор: Людмила Баран

17 Бер, 2016 07:50

Поділитись публікацією
Шокуючі результати перевірки їдальні у 13-тій школі (ФОТО)

У 13-ій школі 16 березня відбулася перевірка організації харчування школярів. Комісія побачила на кухні брудну техніку, немитий посуд, протерміновані дезінфекційні засоби. Учням пропонують салати, які зберігаються не у холодильнику, та сумнівної якості кип’ячену воду з лимоном.

“Послуги з організації гарячого харчування у даному закладі надає приватний підприємець Копчак Микола Васильович. У ході вивчення виявлено численні порушення”, – йдеться у звіті.

З детальними результатами перевірки можна ознайомитися на сайті Департаменту освіти і науки Івано-Франківської міськради.

Ось деякі спостереження учасників комісії:

“Невідповідність: вагових норм  у примірному двотижневому меню, щоденному меню – розкладі, контрольній порції  та виданій порції учням; вартості сніданків;  страв, виданих учням для споживання.

Хімічний склад раціону значно перевищений за вмістом вуглеводів. Порція сніданку вартістю 11,00 грн.: три смажені оладки, политі варенням, бутерброд з маслом і твердим сиром,  200г какао з згущеним молоком.

Не проводиться контроль температурного режиму їжі, яка видається  учням.

Кип’ячена вода з лимоном без встановленої дати приготування, сумнівної якості.

Продукти харчування зберігаються у пристосованому приміщенні. Стан приміщення  незадовільний. В одному приміщенні виявлено:  продукти харчування (яйця, родзинки), встановлено м’ясорубку, на якій готувався фарш, два брудні (зовнішня і внутрішня поверхні) холодильники, електросковорідку.

В холодильній камері виявлено молочні та м’ясні продукти; в морозильній камері – заморожені продукти невстановленого походження.

Робочі столи на харчоблоці частково марковані. Продукти харчування розміщені хаотично.

Приміщення для миття посуду у незадовільному стані (підлога брудна, на підлозі – залишки сміття, у ванні серед брудного посуду  виявлено тарілку з котлетами невідомого терміну приготування; поряд з чистим посудом зберігається брудний та неякісно помитий посуд).

У наявності єдині терези з визначеним терміном повірки.

Термін використання дезінфікуючих засобів протермінований. Не представлені супровідні документи на підтвердження їх якості.

Інвентар для прибирання наявний, однак, не маркований, брудний. Місце його зберігання – приміщення для миття посуду. Прибирання не проводиться належним чином.

Спостерігається часткова задимленість приміщення харчоблоку та обідньої зали. Витяжна вентиляція не функціонує належним чином. Обладнання застаріле та потребує заміни.

Стан приміщення обідньої зали задовільний.

Наявний частково неякісно помитий посуд. Налите у горнятка без вушок гаряче какао викликало незручність у дітей.

Проведено відбір зразків страв для  фізико-хімічних та  мікробіологічних досліджень (салат із свіжої капусти, сир твердий)”.

Нагадаємо, навчальні заклади Івано-Франківська перевірятимуть до 25 березня. Такі заходи проходитимуть щодня з вівторка по п’ятницю. Нещодавно перевірили якість харчування у 28-ій школі.