Шрі-Ланка стане першою країною Південної Азії з повним покриттям інтернетом

Автор: Вадим Войтик

31 Jul, 2015 11:46

Поділитись публікацією
Шрі-Ланка стане першою країною Південної Азії з повним покриттям інтернетом

Читайте також: Facebook дозволить регулювати кількість постів і їхні теми в стрічці новин

Про це повідомляє lenta.ru з посиланням на Yahoo News.

«Весь острів Шрі-Ланка з півдня на північ буде забезпечено доступним швидкісним інтернетом за допомогою методик Google Loon», — заявив міністр з високих технологій країни Мангала Самаревеєра. Таким чином, Шрі-Ланка стане першою країною Південної Азії з повним покриттям інтернетом.

До повітряних куль також підключаться місцеві інтернет-провайдери, що збільшить швидкість і якість наданих ними послуг зв’язку.

Підготовка аеростатів закінчиться до березня 2016 року. Вони будуть підняті на висоту, що в два рази перевищує рівень польоту комерційних авіалайнерів.

Забезпечення доступом у мережу жителів Шрі-Ланки — частина програми Project Loon, в рамках якої Google роздає інтернет з аеростатів, оснащених високотехнологічним обладнанням, яке живиться від сонячних батарей. У Google заявляють, що проект надасть вихід у мережу жителям важкодоступних або найбідніших регіонів Землі. Швидкість інтернету буде такою ж, як у мобільних мережах третього покоління.

Тестові випробування Project Loon відбулися в 2013 році в Новій Зеландії. Google запустив в регіоні Кентербері 30 куль, які забезпечували інтернетом 50 добровольців серед місцевих жителів.

У Шрі-Ланці проживають понад 20 мільйонів осіб. Через мобільні мережі в інтернет виходять 2,8 мільйона користувачів, у той час як дротовий доступ до Всесвітньої павутини мають лише 606 тисяч жителів країни.

Нагадуємо, що Facebook спільно з шістьма провідними технологічними компаніями  розробив проект internet.org, щоб підключити до мережі більш, ніж 4,5 мільярди людей, переважно в Азії, Африці та Латинській Америці. Facebook вже надав доступ до інтернету за минулий рік понад 9 мільйонам людей.

У травні Facebook забезпечив Республіку Малаві безкоштовним доступом до базових онлайн-сервісів, приєднавши африканську країну до свого проекту Internet.org. Число тих, хто завдяки цій ініціативі отримав можливість користуватися інтернетом, з урахуванням користувачів Малаві, сягнуло за мільярд.

Теги: