Штаб АТО просить бійців не телефонувати рідним

Автор: Людмила Баран

21 Jul, 2014 18:12

Поділитись публікацією
Штаб АТО просить бійців не телефонувати рідним

Терористи визначають місце розташування українських бійців за допомогою мобільних телефонів.

Штаб АТО звернувся до бійців у зоні бойових дій із закликом не вмикати мобільний зв’язок і не спілкуватись із рідними. Про це під час брифінгу заявив спікер Інформаційно-аналітичного центру РНБО Андрій Лисенко, повідомляє gazeta.ua

“Місце розташування бійців розраховується терористами за допомогою увімкнених мобільних телефонів. Тому штаб АТО звернувся до воїнів, які знаходяться в зоні бойових дій із закликом — не вмикати мобільні телефони і не спілкуватись з рідними без потреби, щоб не допомагати терористам, які вираховують місцезнаходження сил АТО саме за мобільним зв’язком”, – сказав він.

Генерал-полковник Віктор Палій, голова Всеукраїнського союзу громадських об’єднань учасників бойових дій, ветеранів військової служби та правоохоронних органів, вважає таке рішення необхідним і нагальним.

“Більшість заяв рядових солдатів чи бійців Нацгвардії про те, що їх “зливають”, насправді не зовсім відповідають дійсності. Частіше вони самі себе здають. Дзвонить мати синові: “Що ти робиш?” “Та ось, мамо, я там-то, пакую парашут, о такій-то годині вилітаємо на такому-то літаку туди-то?” А тоді через кілька годин той літак збивають. Або жаліються, що перебувають у такому-то місці, а там погано годують чи бронежилетів немає. Тоді така мати дзвонить під час прямого ефіру в студію, і обурюється, чому її син, який служить там-то, зараз перебуває там-то, не має бронежилета чи достатньо зброї. А це ж секретна інформація! Треба розуміти, що це не дитячі ігри, йде війна”, – зауважив Віктор Палій.