Шукали фанатів російського руху “Редан”? Поліція пояснила дивне зібрання франківської молоді у неділю (ВІДЕО)

Автор: Зелінська Тетяна

27 Лют, 2023 19:07

Поділитись публікацією
Шукали фанатів російського руху “Редан”? Поліція пояснила дивне зібрання франківської молоді у неділю (ВІДЕО)

Днями містами України пройшли події, причиною яких стала поява так званого молодіжного руху “ПВК «Редан»”, який бере початок на росії. Підлітки збиралися великими групами в громадських місцях, аби влаштовувати бійки між представниками ворожих субкультур.

Історія, пов’язана з “ПВК “Редан””, не оминула Івано-Франківськ. В обідню пору неділі, 26 лютого,  кілька десятків підлітків бігали центральними вулицями міста у пошуках опонентів з-поміж “реданів”. У поліції кажуть, що на щастя, ніхто під час цього не постраждав.

Начальниця відділу ювенальної превенції в Івано-Франківській області Алла Бойчук повідомила “Галці”, що всіх учасників зібрання встановили. Правоохоронці працюють з ними та їхніми батьками.

“Повідомлень щодо якихось протиправних дій до поліції не надходило – щодо порушень громадського порядку чи нанесення тілесних ушкоджень. Хоча акція була саме спрямована на нібито вчинення якихось насильницьких дій”, – каже Бойчук.

Вікова категорія учасників події у Франківську – від 14 до 17 років. Бойчук відзначила, що її активні учасники не можуть конкретно пояснити, для чого і чому вони зібралися. Ймовірно, на них впливала ейфорія натовпу.

“По дорозі вони кричали “Слава Україні”, як вони кажуть, біля адміністрації заспівали гімн та розійшлися. І що ніякого насилля не було, і добре, що так сталося… По Україні пішла хвиля такого. Ми знаємо, що ця субкультура активно розвивається у росії. Ми відпрацьовуємо це разом зі співробітниками кіберполіції, вивчаються акаунти та соцмережі, чи це не була інформаційна війна і чи ці діти не залучалися до цього”.

Довідково: ПВК “Редан” — нова молодіжна субкультура, яка нібито виступає проти “офніків” (сучасна назва гопників та хуліганів), “скінхедів” та осіб незвичної зовнішності. В свою чергу “офніки” почали привселюдно принижували підлітків, які не відповідають загальноприйнятим для них “нормам” зовнішнього вигляду. Вони ображають, знущаються, б’ють, обрізають волосся та привселюдно роздягають однолітків.

Журналістам “Галки” вдалося знайти аккаунт одного з учасників зібрання у Франківську. Той на відео пояснює, що було весело, і вони шукали “реданів”.