Швидко, зручно, “з вітерцем”: у чому принади гіробордів та як обрати хороший варіант

Автор: Костинюк Олександр

21 Чер, 2019 11:33

Швидко, зручно, “з вітерцем”: у чому принади гіробордів та як обрати хороший варіант

Щороку з настанням тепла на вулицях міст можна побачити все більше дорослих і дітей на гіробордах. І це не дивно! Бо такі електродевайси дозволяють комфортно, швидко і без заторів долати немалі відстані. На гіробордах можна влаштувати веселі “покатухи” з друзями, ними зручно добиратися на роботу чи навчання.

За статистикою, електротранспорт в Україні набирає популярності. Близько половини продажів з усіх видів цього транспорту припадає саме на гіроборди. Вони приваблюють українців відносно невисокою ціною, простотою в управлінні та експлуатації.

Що ж власне таке гіроборд і в чому його принади? Це сучасний транспортний засіб, який з вигляду нагадує дощечку на двох масивних колесах. Він може розвивати швидкість до 15 км/год. Функціонує гіроборд завдяки електродвигунам та батареї, яка заряджається від електромережі.

У гіробордах використовують систему автоматичного балансування. Щоб змусити його повернути вправо чи вліво, потрібно просто нахилитися у відповідну сторону. Щоб рушити, нахиляємося вперед, щоб пригальмувати – назад. Гіроборд гарно підходить для катання “з вітерцем” тротуарами та парковими стежками. А оскільки інфраструктура міста ідеально для цього підходить, то не рідкістю є й гіроборд в Івано-Франківську.

Ще одним популярним видом електротранспорту є гіроскутер. Він теж має платформу, розділену на дві незалежні частини, на якій стоїть людина. Кожна з частин оснащена власним електродвигуном і гіроскопічним давачем. Відмінність гіроскутера від гіроборда полягає в наявності штурвала, який затискається між колінами. При відхиленні колінами руків’я блок управління змінює оберти відповідної сторони, і пристрій повертає.

Моноколесо – ще компактніший варіант для переміщення по місту. Цей пристрій має одне колесо і жодних штурвалів управління. Моноколесо може розігнатися до 25 км/год, але цей вид електротранспорту є важчим в управлінні, тож користується меншою популярністю серед українців.

Якщо ви вже давно “кинули оком” на сучасний компактний гіроборд чи гіроскутер, то слід знати, на що звертати увагу при їх виборі. Перше – це діаметр коліс. Великі колеса не тільки роблять цей вид транспорту візуально більшим, але й впливають на характер їзди: чим більше колесо, тим воно буде стійкішим на нерівних дорогах.

Важливо звернути увагу на виробника і потужність двигунів. Саме від цих характеристик залежатиме продуктивність девайса. Стандартною потужністю слід вважати моделі з двигунами в 350 Ватт.

Наступний критерій – батарея. Вона відповідає за якість заряджання та тривалість поїздки. Чим більша її номінальна ємність, тим довше можна буде їздити без підзарядки. На одному заряді гіроборди здатні долати до 25-30 км.

Також необхідно придивитися до корпуса пристрою. Незважаючи на те, що він напряму не впливає на технічні характеристики гіроборда, він важливий для його експлуатації. Якщо корпус зроблений з неякісного пластика, то він може тріснути ще після першого зіткнення, а замінити його – не надто дешеве діло. Тож, обирайте моделі, в яких використовуються якісні полімери з домішками металів у сплаві (наприклад, магній чи алюміній).

Якщо корпус – зовнішній захист гіроборда, то каркас допомагає пристрою утримувати користувача. Каркас, виготовлений з міцної сталі, дає можливість гіроборду витримувати людину вагою до 100 кг. Після цього перевірте якість резинової поверхні деки.

Також можна придбати гіроборди із захистом від вологи та функцією синхронізації з вашим смартфоном. Крім того існує багато моделей для дітей.

Якщо ж ви все-таки стали щасливим власником гіроборда, гіроскутера чи моноколеса, то ознайомтеся з правилами їх експлуатації:

 • не забувайте, що це – транспорт. Тому під час катання використовуйте шолом, налокітники, наколінники та спеціальні рукавички;
 • намагайтеся не виїжджати на проїзну частину дороги, щоб не втрапити у ДТП;
 • слідкуйте за звуковими та світловими сигналами гіроборда;
 • заряджати батарею слід від однієї до чотирьох годин. Не можна залишати девайс на зарядці на всю ніч – можна зіпсувати батарею;
 • ставайте на ваш електротранспорт обережно! Не слід на нього застрибувати;
 • рекомендований тиск у шинах – 2,5 атмосфер;
 • тримайте ваш пристрій у сухому місці.

Гіроборди справді мають багато переваг: вони портативні та компактні, а управляти ними просто й комфортно. Маневрені “покатухи” на гіробордах – це захоплююче, зручно й цікаво!

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
 • like
 • exciting
 • laugh
 • surprise
 • sad
 • angry

Loading...