Сич закликав чиновників не думати кріслом, а брати на себе відповідальність за прийняття рішення

Автор: Турій Роман

31 Jul, 2014 07:09

Поділитись публікацією
Сич закликав чиновників не думати кріслом, а брати на себе відповідальність за прийняття рішення
Врегулювання ситуації із забезпеченням вакцинами національних потреб залежить не лише від збільшення обсягів фінансування чи готовності виробників іти на цінові компроміси, але й налагодження ефективної взаємодії між міністром охорони здоров’я та його заступниками.

Читайте також: У 2024 році облрада планує надати шефської допомоги військовим частинам на 50 мільйонів гривень 

Про це Віце-прем’єр-міністр України Олександр Сич заявив за підсумками міжвідомчої наради з питань забезпечення МОЗ України закупівлі лікарських засобів, зокрема імунобілолгічних препаратів (вакцин), виробів медичного призначення за бюджетні кошти.

Урядовець категорично засудив зволікання в сфері державних закупівель імунобілолгічнихпрепаратів.

«Воєнні умови вимагають оперативності й гнучкості у прийнятті рішень. Перспективу суттєвого підвищення цін на лікарські засоби, яке наразі звужує законні підстави для проведення торгів,  можна і треба було передбачити завчасно –  не думати кріслом, а брати на себе відповідальність за прийняття рішення», – зауважив Олександр Сич.

Віце-прем’єр-міністр прямо пов’язав нинішні затримки в забезпеченні вакцинами з відсутністю належної взаємодії в апараті Міністерства охорони здоров’я.

«Відверто неприйнятною є ситуація, коли від апаратних ігор потерпає пацієнт, а чиновник демонстративно вмиває руки, ховаючи за букву закону власну безвідповідальність», – наголосив урядовець.

За підсумками наради Віце-прем’єр-міністр доручив МОЗ спільно з Мінекономрозвитку, Мінфіном, Мін’юстом і Державною інспекцією з контролю за цінами вжити невідкладних заходів із врегулювання проблеми, зокрема, у триденний термін підготувати алгоритм визначення індексації очікуваних цін на лікарські засоби та медичні препарати в поточному році, невідкладно опрацювати проект постанови уряду «Про внесення змін до Порядку використання бюджетних коштів, передбачених у державному бюджеті для виконання програм та здійснення централізованих заходів з охорони здоров’я», а також надати пропозиції щодо адаптації державних закупівель 2015 року до умов обмеженого фінансування.