“Силовики” не повинні перетворюватися у “насильників”, – психотерапевт Галина Дичковська

Автор: Людмила Баран

23 Бер, 2015 21:07

Поділитись публікацією
“Силовики” не повинні перетворюватися у “насильників”, – психотерапевт Галина Дичковська

Психотерапевт, кандидат філософських наук Галина Дичковська вважає, що працівники силових структур – потрібні державі, але не повинні переходити межі.

Читайте також: Учасниця військового вишколу скаржиться, що влада зіпсувала цей захід

Про це вона сказала під час обговорення теми “Правоохоронці чи силовики?” на дискусії «Правоохоронці vs правозахисники: права людини в час війни».

“Мені не подобається протиставлення: силовики і правоохоронці. Це з традиційного українського садомозахізму, який каже: сили не треба, я такий хороший, благий, нікого не б’ю. Є межі між силою і насиллям”, – вважає Галина Дичковська.

“Сила має бути – це нормально. Силовики – це нормально, супер, це класно, це здорово. Проте, ще є аспект насилля. Чи мають «силовики» перетворюватися в «насильників»? Однозначно ні. Де межа? Межа в тому, щоб визнавати за іншим, навіть за слабкими, право на буття, право на дію. Дуже просто це проявляється таким способом: якщо ви можете поділитися своєю силою зі слабшим, то ви не насильник. Якщо вам вигідно, щоб хтось був слабшим від вас, то це – насильство”.

Також Галина Дичковська висловила думку, що українські закони ставлять багато формальних вимог, які неможливо виконати:

“Як при мінімальній зарплаті 1200 гривень, можна змусити людину дотримуваися закону. Ця зарплата не дає людині елементарного фізичного виживання. Вона виходитьз роботи і думає, де їй ще заробити”.

“Якщо закон побудований так, що забирає наші базові права на захист, існування, то він, у принципі, не може виконуватися, – додала Галина Дичковська, – Правоохоронці знають: винні всі. Бо закон такий, що його, в принципі, виконати неможливо. Значить, або можна попускати всім, бо зрозуміло, що всіх вимог виконати неможливо. Або можна використовувати це для своєї користі: я закрию очі на те, що ти порушив, і матиму за це якийсь зиск”.

Також на цій дискусії підполковник міліції Ярослав Манжелей сказав, що в Україні, якщо вона хоче до Європи, мають бути насамперед правоохоронці, а не силовики.

А юрист Павло Фріс заявив, що в Україні слід обмежити права людини.