Сири, пиво і солодощі: майбутнім підприємцям показали одні з найкращих виробництв області (ФОТО)

Автор: Застава Максим

28 Лис, 2019 10:07

Поділитись публікацією
Сири, пиво і солодощі: майбутнім підприємцям показали одні з найкращих виробництв області (ФОТО)

На Прикарпатті завершилася реалізація проєкту з розвитку сільських територій. Ініціативу упродовж трьох місяців в області втілювала Агенція розвитку ОТГ Прикарпаття спільно з департаментом агропромислового розвитку ОДА.

Читайте також: У Городенківській та Бурштинській громадах почали розробляти стратегії розвитку

За цей час інституцією проведено вісім тематичних тренінгів, а слухачами навчального курсу стали усі, хто планує розпочати та розвивати власну прибуткову справу. Основна мета серії тренінгів ґрунтувалась на вивченні та запозиченні кращих успішних практик із розвитку малого та середнього бізнесу, які нині є на Франківщині.

На цьому наголосив виконавчий директор Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття Максим Чопей.

За його словами, останній, восьмий, семінар провели на базі декількох підприємств області, зокрема на Калущині та у Рогатинському районі. Найперше слухачам представили роботу калуської броварні. Презентуючи продукцію заводу, технолог Іван Савченко розповів присутнім про технологію та особливості місцевого пивоваріння. За його словами, на заводі варять сім сортів хмільного напою. Щодо ринку збуту, то представник заводу підкреслив, що на продукт нині є високий попит у різних куточках України.

Опісля цього, слухачам презентували роботу кондитерського цеху у селі Кудлатівка Войнилівської об’єднаної територіальної громади. Зі слів власниці підприємства Марії Гулійчук, на цеху випікають печиво на замовлення. Нині тут працює 17 пекарів, котрі виготовляють більше десятка видів продукції. Чималим попитом печиво користується у Івано-Франківській, Волинській, Тернопільській та Закарпатській областях.

Також учасники семінару мали змогу оглянути й роботу кузні у селі Копанки Калуського району. Підприємство забезпечує місцевих жителів робочими місцями та поповнює бюджет сільської ради від сплати податків.

До того ж у рамках навчального семінару слухачі відвідали й фермерське господарство «Ферсей», котре функціонує на Рогатинщині. У господарстві налічується майже тисяча корів. Підприємство, запозичивши досвід з-за океану, нині характеризується технологією автоматизованого доїння корів. В день одна корова в середньому дає до 40 літрів молока.

Власник кооперативу «Еком» Олег Журавінський розповів про діяльність із витоплення крафтових сирів. За його словами, підприємство у селі Чесники функціонує уже шостий рік, а до складу кооперативу входить 43 члени. На підприємстві використовують швейцарську, нідерландську та власну – чесниківську технології.

«Якщо говорити про ринок збуту, то сири сметану ми продаємо у селах Рогатинського району, а тверді крафтові сири збуваємо на ярмарках у Івано-Франківську та у Львові. Здавалося, що у нас вариться сир одного виду, та втім такий продукт може різнитися смаком за терміном дозрівання. Для виготовлення одного кілограму продукту необхідно 10 літрів молока. Сир виготовляємо двічі на тиждень, буває, що можемо виготовити до 30-40 кг молочного продукту на день. Технологія у нас особлива – швейцарська, нідерландська та наша – чесниківська. Буду відвертим: такого сиру, як у нас, ніхто не виготовляє», — розповідає Олег Журавінський.

Окрім того, у селі Чесники розвинена і діяльність з виготовлення олії холодного вижиму, зокрема гарбузової, кунжутної тощо. Місцева підприємниця Роксолана Росоловська говорить, що цьогоріч їм вдалось заснувати власний сімейний бренд із виготовлення такого продукту.

«Наші олії холодного вижиму, і для нас важливо, щоб був хороший прес, який не нагрівається більш, ніж 40 градусів. Справжня якісна олія лише холодного вижиму, а термін її придатності не повинен перевищувати 60 діб. У той же час у нас серйозні вимоги до насіння. Приміром, гарбузову олію ми тиснемо лише з одного виду насіння, яке має бути добре просушеним, вакуумованим та чищеним. Конжут ми закуповуємо в Індії, котрий характеризується 98,6 % чистоти», – каже Росоловська.

Зі свого боку, заступник директора департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Степан Вінтонович, підбиваючи підсумку реалізації проєкту, наголошував, що нині в області є чимало успішних підприємств, які доводять, що в селах можна заробляти кошти. На його переконання, створення бізнесу у селах може стати тією відправною точкою, котра сприятиме вирішенню багатьох соціально-економічних проблем.