Скандальні вибори на Прикарпатті: поліція відкрила 17 проваджень

Автор: Костинюк Олександр

05 Apr, 2021 11:30

Поділитись публікацією
Скандальні вибори на Прикарпатті: поліція відкрила 17 проваджень

Проміжні вибори народного депутата Верховної Ради України: на Івано-Франківщині поліція відкрила 17 кримінальних проваджень.

12 із них – пов’язані із порушенням виборчого законодавства, ще 5 – стосуються виборчого процесу. Загалом правоохоронці отримали 113 повідомлень про ймовірні порушення.

Про це інформує “Галка” з посиланням на фб-сторінці Нацполіції України.

Аби забезпечити порядок під час проміжних виборів народного депутата, поліцейські Івано-Франківщини посилено стежили за порядком та оперативно реагували на всі повідомлення про можливі порушення виборчого законодавства.

Загалом на лінію “102” надійшло 113 повідомлень. Після ретельної перевірки отриманої від громадян інформації поліцейські склали 12 адміністративних протоколів: здебільшого вони стосувалися порушень виготовлення або розміщення матеріалів передвиборної агітації.

Окрім того, слідчі та підрозділи відкрили 17 кримінальних проваджень. 12 із них – безпосередньо пов’язані з порушенням виборчого законодавства, 5 – опосередковано пов’язані з порушенням виборчого процесу.

Зокрема кримінальні провадження відкриті:

1 – за фактом перешкоджання здійсненню виборчого права…, роботі виборчої комісії…, вчинене за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 157 Кримінального кодексу України);
5 – за фактами підкупу виборців (ч. 4 ст. 160 Кримінального кодексу України);
1 – за фактом використання підроблених документів (ч. 3 ст. 358 Кримінального кодексу України);
4 – за фактами завідомо неправдивого повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності (ч. 1 ст. 259 Кримінального кодексу України).

Також у період із 2 по 3 квітня поліціянти відкрили шість кримінальних проваджень за фактами викрадення виборчих бюлетенів шести дільничних виборчих комісій. У ході досудового розслідування у вказаних кримінальних провадженнях проведено огляди місця події в приміщенні окружної виборчої комісії, допитано свідків, зокрема представника кандидата в народні депутати, трьох членів ОВК №87, 64 членів ДВК, у тому числі голів, заступників та секретарів, вісім працівників поліції, трьох офіційних спостерігачів, двох журналістів та директора будинку культури, де розміщена ОВК. Також заплановано ряд оперативних заходів та слідчих дій.

Поліцейські Івано-Франківщини ретельно вивчають усі повідомлення, у тому числі інформацію в мережі Інтернет, про можливі порушення виборчого законодавства і після проведення першочергової перевірки надають усім подіям правову кваліфікацію. За всіма відкритими кримінальними провадженнями проводиться розслідування.

Головне фото ілюстративне