Скасовано дозволи на будівництво та експертизу нескладних об’єктів

Автор: Людмила Баран

29 May, 2014 14:50

Поділитись публікацією
Скасовано дозволи на будівництво та експертизу нескладних об’єктів

Міністерство регіонального розвитку вжило заходів щодо спрощення дозвільно-погоджувальних процедур при будівництві свердловин водопостачання невеликої потужності, підключення особняків до водопостачання.

Мінрегіон нещодавно вніс зміни змінам до державного стандарту з визначення класу наслідків та категорії складності об’єктів будівництва. Зміни наберуть чинності з 1 липня 2014 року.

Внести зміни до нормативного документу спонукала певна колізія. Нині діючою настановою всі об’єкти, передбачені переліком видів діяльності та об’єктів, що становлять підвищену екологічну небезпеку, затвердженим постановою Уряду № 808 від 28.08.2013 року, автоматично було віднесено до V категорії складності, а отже всі вони, навіть якщо це влаштування свердловин для водопостачання невеликої потужності чи підключення індивідуальних житлових будинків до газопостачання, потребували експертизи проектної документації і отримання дозволу на будівництво.

Також, при розробці технічної документації на реконструкцію, капітальний ремонт частини вже існуючого об’єкта або його технічне переоснащення, застосовувалася категорія складності, яка була притаманна об’єкту в цілому.

Як прокоментував Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимир Гройсман, внісши зміни до держстандарту, Мінрегіон виправив цю недоречність.