“Скажіть, що ви причетні до гуманітарної катастрофи на Донбасі”, – Дроздов переселенцям

Автор: Людмила Баран

19 Oct, 2016 13:13

Поділитись публікацією
“Скажіть, що ви причетні до гуманітарної катастрофи на Донбасі”, – Дроздов переселенцям

Відомий телеведучий Остап Дроздов висловив свої думки щодо переселенців на круглому столі в Івано-Франківську, які багатьом учасникам заходу  не сподобалися. 

Читайте також: Франківців запрошують на презентацію книжки телеведучого Остапа Дроздова

У місті 19 жовтня Благодійний Фонд “Ліга Толерантності” влаштували круглий стіл “Сталий захист прав і свобод ВПО в Івано-Франківсткій області”. Переселенці, правоохоронці, громадські активісти, чиновники зібралися, щоб обговорити проблеми внутрішньо переміщених осіб та шляхи їх вирішення.

Серед запрошених – Остап Дроздов, журналіст, телеведучий каналу Zik. Своїми висловлюваннями він збурив дискусію та  змінив русло бесіди.

Заявив, що в нього є співчуття до людей, які були змушені покинути свої домівки, але треба розділяти приватну і соціальну трагедію. З соціального підходу його бачення більш цинічне. На його думку, кожна людина, яка мешкала на Донбасі причетна до  трагедії, що сталася, через свою лінь, безвідповідальність, бездумне голосування на виборах.

“Визначтеся, ким ви є зараз в тих регіонах, де ви перебуваєте, – сказав Дроздов. – Будь ласка, визнайте свою відповідальність за свою поразку, скажіть, що ви причетні до гуманітарної катастрофи на Донбасі. Так само, як у мене є відповідальність за те, якою є Галичина”.

Дроздов вважає, що переселенці є носіями іншої “локальної ідентичності”.

“Зараз у мене немає співчуття до тих людей, які не хочуть адаптуватися до нової реальності”,- заявив Дроздов.

Він сказав, що у нього є сумніви, чи йому б допомагали на Донбасі чи у Криму так само, як переселенцям допомагають у Львівській області, чи йому б дали житло і роботу.

Лариса Пантелюк, голова ГО “Українці Донбасу і Криму”, заперечила, що мешканці Івано-Франківщини дійсно допомагають, приносячи речі, їжу, роблять справжній гуманітарний подвиг, але квартирою і роботою ніхто нікого не забезпечує.

“Всі в Україні  мають признати вину у тому, що сталося, не лише мешканці Донбасу”, – вважає Пантелюк.

Інша учасниця круглого столу Ірина Магрицька зауважила, що люди, котрі переїхали, якраз є патріотами, і їх не можна звинувачувати. Вона розмовляє і завжди розмовляла українською, викладала українською мовою,  возила своїх студентів на Івано-Франківщину. Доступними їй способами боролась проти радянської ментальності і відстоювала Україну.

“Бути патріотом України там і тут – це різні речі”, – заявила Магрицька.