Скільки ще громад об’єднаються на Прикарпатті, розповів керівник Офісу реформ
05 Лип, 2016 13:30
Робота з об’єднання територіальних громад цього року завершиться у серпні 2016-ого року, коли закладатимуться кошти на їхнє фінансування у бюджеті на 2017-ий рік.
Читайте також: У селі на Калущині відкрили модернізований ЦНАП (ФОТО)
Про це сказав Руслан Панасюк, керівник обласного Офісу реформ, на прес-конференції 5 липня з нагоди початку “Децентралізаційного марафону”.
“Тому невипадково ми сьогодні, у червні і липні, мобілізовуємо всі ресурси, щоб завершити цей процес”, – додав він.
За словами Панасюка, експерти з децентралізації протягом червня відвідали усі спроможні до об’єднання громади Прикарпаття. Відтак їх поділили на три групи.
Перша – громади, які готові до об’єднання. В області їх налічується шість. Друга – близькі до об’єднання. Таких громад є 13, але в кожній присутні 1-2 сільські ради, що не підтримують утворення ОТГ. Цю проблему, на думку Панасюка, спроможний вирішити так званий закон “олійної плями”.
Найбільша група – далекі від об’єднання. Вона налічує аж 33 громади. З ними потрібно проводити додаткову роботу.
Руслан Панасюк розповів, що проблемними є громади, які мають об’єднатися довкола міст обласного підпорядкування. Наприклад, дуже інертним є Івано-Франківськ. 11 населених пунктів мають об’єднатися в ОТГ. П’ять сіл довкола обласного центра, які у складі міської ради, не бажають об’єднуватися. Натомість є бажання у розміщених далі, у Тисменицькому районі.
Також, за словами Панасюка, не активними щодо утворення ОТГ є Калуш,Болехів, Яремче. Найгріша ситуація – у Снятині.