Скільки готівки можна перевозити через кордон України?

17 Чер, 2024 11:45

Поділитись публікацією
Скільки готівки можна перевозити через кордон України?

Згідно з чинними правилами Національного банку України, фізична особа може без декларування перевезти через кордон України готівку в сумі, що не перевищує 10 000 євро в еквіваленті. Це правило стосується як українців, так і іноземців.

Що робити, якщо необхідно перевезти більше 10 тисяч євро?

Якщо ви везете суму, що перевищує 10 000 євро, вам необхідно буде письмово задекларувати її в митному органі. 

Декларування готівки – це процедура, під час якої ви надаєте митній службі України інформацію про те, скільки готівки ви везете з собою. Це робиться за допомогою заповнення письмової декларації.

Де і як декларувати готівку?

Декларувати готівку можна в будь-якому пункті пропуску на кордоні України. Вам  необхідно буде пред’явити митникам свій паспорт, готівку, яку ви везете та заповнену декларацію. Вам необхідно мати документ, що підтверджує, що гроші для перевезення ви зняли з особистого банківського рахунку. В разі, якщо ви обміняли гривні на іноземну валюту, необхідною буде також квитанція про обмін готівки. 

Хто може перевозити готівку через кордон?

Законодавством не передбачено обмежень щодо перевезення готівки фізичними особами. Провести певну суму через кордон може будь-яка людина, незалежно від віку. Навіть особи віком до 18 років можуть мати готівку при собі, у власному багажі. 

Про що ще варто подбати перед виїздом за кордон?

Якщо ви плануєте подорож на власному авто, окрім перевезення готівки, варто подбати про наявність зеленої карти для виїзду за кордон. За відсутності страхування ваш транспортний засіб можуть не пропустити на митниці.

Де та як оформити зелену карту?

В сучасному світі найзручніше оформлювати зелену карту онлайн. Це швидко та зручно, адже для покупки полісу навіть не потрібно буде виходити з дому. Достатньо мати доступ до Інтернету та невеликий пакет документів:

  • паспорт або ID-картку;

  • техпаспорт;

  • ідентифікаційний код;

  • водійське посвідчення. 

Після заповнення форми ви отримаєте електронну зелену карту на вашу пошту. Перед поїздкою також варто перевірити чинність полісу на сайті МТСБУ аби не мати зайвих проблем при перетині кордону. 

Вартість зеленої карти 

Звісно, водіїв хвилює питання ціни зеленої карти на авто. Фіксованої вартості полісу не існує, адже для кожного транспортного засобу вона розраховується індивідуально за допомогою спеціальних калькуляторів. Основний вплив на ціну мають:

  • термін дії зеленої карти;

  • країна, яку ви плануєте відвідати;

  • тип автомобіля.

Порівняти пропозиції від різних страхових компаній та обрати ту, що підходить вам найкраще можна на сайті https://minfin.com.ua/ua/insurance/greencard/

Реклама