“Скоріше за все це мутований вірус”, – у пологовий Франківська знову кладуть хворих на COVID-19 (ВІДЕО)

Автор: Зелінська Тетяна

15 Feb, 2021 14:24

Поділитись публікацією
“Скоріше за все це мутований вірус”, – у пологовий Франківська знову кладуть хворих на COVID-19 (ВІДЕО)

В Івано-Франківській центральній міській клінічній лікарні розповіли про складну ситуацію з коронавірусною інфекцією.

Читайте також: Висока смертність та мало вакцинованих: у ЦМКЛ розповіли про хворих з коронавірусом

Заступник директора ЦМКЛ Володимир Вовчук говорить, що ситуація в лікарні стабільно важка. Заповненість, станом на 15 лютого, складає 99%.

“Ми сьогодні входимо в ургенцію з двома вільними ліжками. Зараз буде відбуватися виписка, і так вже відбувається 11 день. Попадає багато хворих, у вихідні від 35 людей, а в будні дні від 40 до 58. Ми розгортаємо зараз 80 ліжок на базі франківського перинатального центру. Так було й восени”, – розказує лікар.

Він додає, що для України це друга хвиля коронавірусу. У лікарні це очікували та готувалися, адже як і минулого разу, захворюваність спочатку зростала в Європі, а потім в Україні, інформує “Галка” з посиланням на “Канал 402”.

“Все відбувається як весною. Спочатку зріст захворювання був у нас в західних областях, а потім вже відкотилося на схід. Це буде 3-4 тижні, як мінімум. Пацієнти поступають важчі, поступають більш кисневозалежні. У нас на ранок 89 пацієнтів знаходяться на кисні – це 33% від всіх, хто поступили. На сьогоднішній ранок не було жодного вільного апарату, а зараз тільки один. Восени такого не було”, – каже Вовчук.

Лікар говорить, що швидше всього це інший мутований штам коронавірусу:

“По наших спостереженням, то на амбулаторному етапі люди довго перебувають, не звертаються до сімейного лікаря, самі призначають антибіотики. Ці дві речі, ми вважаємо, якись новий штам та самолікування, на це впливають… По 6-7 днів лікуються вдома, а потім звертаються у важкому стані”.

В Івано-Франківську спостерігається ріст смертності. За словами Вовчука, в їхній лікарні минулого року летальність була 4,9%, то на сьогодні – 7,9%. року в ЦМКЛ від “ковіду”. За 46 днів 2021 року від COVID-19 та супутніх захворювань померло 37 хворих.