“Сквер воїнів Прикарпаття” з’явився на місці можливої забудови зеленої зони біля озера (ФОТО)

Автор: Турій Роман

31 Бер, 2024 19:01

Поділитись публікацією
“Сквер воїнів Прикарпаття” з’явився на місці можливої забудови зеленої зони біля озера (ФОТО)

Під час пікніка поблизу міського озера 31 березня небайдужі франківці, активісти та учасники російсько-української війни висадили сад, який назвали “Сквером воїнів Прикарпаття”.

А паркан, який обгороджував можливу забудову зеленої зони, розібрали. 

Про це інформує Галка з місця події. 

Другу неділю поспіль небайдужі мешканці громади виходять на пікнік, де публічно вимагають від влади не допустити забудову чергового шматка зеленої зони поблизу міського озера. Нещодавно стало відомо, що мерія та депутати дозволили збудувати на місці дерев 16-тиметрову каплицю. 

31 березня люди прийшли з саджанцями різних квітучих дерев та кущів (глід, спірея, калина) та власне квітів. 

“Вкотре показуємо владі міста, що громада не погоджується із забудовою цієї комунальної ділянки. Нас, як власників міста, ніхто не питав, жодних громадських обговорень не відбувалося. Хочемо, аби тут була трава, дерева. Цей сквер присвячений загиблим Героям, всім діючим Захисникам, аби і вони, і їх сім’ї і всі містяни могли тут відпочити і подихати свіжим повітрям”, – каже франківка Марія Козакевич. 

Дерева і кущі висадили на місці тих багаторічних дерев, які нещодавно зрізали перед початком будівництва. 

“Тут будівельники незаконно зрізали більше десятка дерев, і відпочинкова зона перестала бути відпочинковою. І тіні не стало. Тому мешканці вирішили озеленити ділянку і ще привернути увагу, що зелена зона, за яку громада свого часу боролася, голосувала на “Бюджеті участі”, організовувала – має бути збереженою”, – додав франківець Юрій Чабан. 

Таблиці під сквер символічно заклали учасники АТО та відбиття сучасного повномасштабного вторгнення Андріан Волгін та Мишко Адамчак. 

“Ми не є проти церкви, ми всі віруючі та молимося. Це головне! Але це останній клаптик зеленої зони і її треба зберегти. Не було громадських слухань, депутати навіть не знали, за що вони голосують. І якщо мер скаже, щоб люди шукали компроміс з церквою – то ні, це мер має шукати компроміс з тим, що він тишком-нишком просунув це рішення. І має думати, як зберегти цю зону від забудови”, – зазначив присутній ветеран АТО та повномасштабного вторгнення Андріан Волгін. 

До слова, франківці кликали на пікнік і мера, але той не прийшов.

“Я запрошувала міського голову, люди запрошували – не прийшов. Моя позиція – ця територія має бути вільною для людей. Молитися можна під відкритим небом, не обов’язково для цього будувати стіни”, – прокоментувала депутатка міської ради Мар’яна Вершиніна. 

 

 

Читайте також: "Не варто шукати Бога у бетоні": франківці вийшли на протестний пікнік біля будівництва нової церкви (ФОТО)