“Скидають відео з мертвою р*сн*ю”, — франківський реабілітолог Роман Лісовський про дружбу з військовими після одужання

Автор: Жанна Головенко

26 Лют, 2024 13:37

Поділитись публікацією
“Скидають відео з мертвою р*сн*ю”, — франківський реабілітолог Роман Лісовський про дружбу з військовими після одужання

23-річний фізіотерапевт Роман Лісовсикий почав працювати в міської клінічної лікарні №1 незадовго до повномасштабного вторгнення. Наразі він реабілітує здебільшого військових і підтримує дружні стосунки зі своїми пацієнтами навіть після виписки. 

Роман Лісоський розповів “Галці“, що в умовах широкомасштабної війни він має від 10 до 15 пацієнтів щодня, і 90% з них — це військові. 

Окрім фізичного перенавантаження, робота з такою кількістю людських трагедій буває й емоційно складною, тому, за словами Романа, дуже важливо віднайти внутрішній баланс: 

“Я стараюся не “грузитися”, не брати усі ці думки надто близько до серця, бо воно нашкодить як мені, так і пацієнту. Треба абстрагуватися, але без емпатії теж ніяк. У нас специфіка роботи така, що ти з людьми проводиш багато часу і ви зближуєтеся. Ти за них переймаєшся і це навпаки додає тобі мотивації, тоді хочеться зроби все можливе і зробити це якнайкраще”, — каже фізіотерапевт.

Роман зберігає дружні відносини з військовими навіть після їхнього одужання. Вони спілкують в соцмережах та час від часу ходять на каву. Реабілітолог зізнається, що бачити повернення пацієнтів до повноцінного життя та усвідомлювати, що ти теж доклався до результату — це найкращий аспект його професії: 

“Не раз бувало, що військові після реабілітації повертаються на фронт, а потім скидають мені звідти відео з мертвою руснею. Та навіть на вулиці зустріти когось зі своїх — це дуже приємно. Бо ти розумієш, що ця людина раніше не могла стояти на ногах, а зараз гуляє. Це дуже гарне відчуття. Можливо, саме на цьому й тримається весь мій психоемоційний стан”.