Слідча комісія Верховної Ради стверджує, що пансіонат Гута досі пов’язаний з російською нафтовою компанією

Автор: Вадим Войтик

01 Сер, 2023 11:30

Поділитись публікацією
Слідча комісія Верховної Ради стверджує, що пансіонат Гута досі пов’язаний з російською нафтовою компанією

Тимчасова слідча комісія Верховної Ради виявила низку російських підприємств в Україні, які безперешкодно продовжують працювати на другому році повномасштабної війни. Зокрема мова йде про пансіонат «Гута» в Івано-Франківській області.

Про це йдеться у звіті Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування можливих фактів порушення законодавства під час відчуження об’єктів державної власності України, розташованих за кордоном, про виконану роботу за шість місяців її діяльності.

За даними комісії з посиланням на інформацію Фонду державного майна пансіонат досі пов’язаний з російською компанією «Юганскнефтегаз», який належить «Роснефти»).

Як пише видання “Главком“, наприкінці 2018 року «Роснефть» за 12 млн російських рублів продала цілісний майновий комплекс пансіонату «Гута» кіпрському «Вексел Глобал ЛП», який у свою чергу перепродав об’єкт українському ТОВ «Гута Лісова». У листопаді 2021 року ТОВ «Гута Лісова» викупило у Гутянської сільської ради земельні ділянки, на яких розміщується пансіонат «Гута».

На початку червня 2022 року суд арештував пансіонат «Гута» у рамках кримінального провадження. Правоохоронці запідозрили посадовців Гутянської сільської ради у зловживанні службовим становищем під час продажу земельних ділянок під пансіонатом. Феміда також передала цей об’єкт Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами (АРМА). Однак у листопаді 2022 року правоохоронці закрили кримінальну справу, а суд скасував арешт, забрав пансіонат в АРМА і повернув власнику ТОВ «Гута Лісова».

За відомостями аналітичної системи Youcontrol, з вересня 2018 року і до початку 2023 року ТОВ «Гута Лісова» належало відомому на Прикарпатті бізнесмену Петру Белзу. 12 січня 2023 року ТОВ «Гута Лісова» було переписано на киян Ольгу Лощинську і Руслана Поповича.

Читайте також: Зеленський, Єрмак і друзі таємно літали гвинтокрилами ДСНС на відпочинок на Франківщині - ЗМІ (ВІДЕО)

Теги: