Слуги народу забрали в Марцінківа містобудівні повноваження. Забудови контролюватимуть Мінрегіон і самі забудівники

Автор: Вадим Войтик

13 Dec, 2022 19:08

Поділитись публікацією
Слуги народу забрали в Марцінківа містобудівні повноваження. Забудови контролюватимуть Мінрегіон і самі забудівники

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт №5655 щодо реформування сфери містобудівної діяльності, який, зокрема, критикували Руслан Марцінків та інші очильники українських міст та селищ, архітектори та громадські активісти.

Законопроєкт в цілому підтримали 228 народних депутатів. 

Рух “Чесно” звернув увагу, що скандальну містобудівну реформу протягнули майже мінімальною кількістю голосів (228 при 226 мімімально необхідних). Так, жодного голосу не дали “Європейська солідарність” та “Батьківщина”. У “Голосу” лише один депутат проголосував “за”.

“Слуги народу” зібрали голоси по суті завдяки народним депутатам, які були обрані від проросійської політичної сили ОПЗЖ, а також тих, то входить у депутатську групу “За майбутнє” і “Довіра”, – підкреслюють в “Чесно”.

“Низка громадських організацій і ЗМІ наголошували на тому, що реформу проводять без належного обговорення. Це реформа, за якою буде відбуватися відбудова країни і громадяни не будуть мати на цей процес належного впливу.

Рух ЧЕСНО оголошував голосування маркерним і ми додамо кожному народному депутату інформацію в його профіль на ПолітХабі. Президент має ветувати законопроєкт, який зроблений виключно в інтересах забудовників і не враховує зауважень інших стейкхолдерів”, – заявила лідерка Руху ЧЕСНО Віта Думанська.

Як писала ЕП, документ, який мав створити прозору систему містобудівного контролю та вирішити проблеми в галузі будівництва, збільшує повноваження Міністерства розвитку громад та територій і передає міністерству невластиві функції, які раніше виконувала Державна архітектурно-будівельна інспекція.

Аналітики “Чесно” також звертають увагу на те, що документ пропонує встановити для забудовників “приватний контроль”. Це означає, що будівельні компанії зможуть створювати власні фірми, які “контролюватимуть” їх діяльність.

Читайте також: Годинники для відзнаки Марцінківа закупили в Одесі