Смак родом з дитинства: особливості формового хліба від Франківського хлібокомбінату (ФОТО)

Автор: Костинюк Олександр

02 Чер, 2023 09:05

Поділитись публікацією
Смак родом з дитинства: особливості формового хліба від Франківського хлібокомбінату (ФОТО)

Хліб, як і інші злакові продукти, є основою харчової піраміди. Він надає людині необхідні енергію та поживні речовини для правильного функціонування організму. Один із найпопулярніших видів хліба, відомий кожному з нас – це формовий. У цій статті розповімо про особливості формового пшеничного (“Звичайного”) хліба від Івано-Франківського хлібокомбінату (торгова марка “Цар Хліб”).

Читайте також: Для дітей та дорослих: які паски до Великодня підготував франківський хлібокомбінат (ФОТО)

Його назва походить від спеціальної форми, в якій він випікається. Вигляд, аромат і смак свіжого формового хліба у багатьох людей викликають теплі спогади про домашній комфорт і затишок: одразу пригадується, як у дитинстві, наші бабусі чи мами пекли цей хліб вдома. В уяві одразу виникають нагадування про сімейні традиції та щасливі спільні моменти за родинним столом.

Рецептура пшеничного формового хліба, який випікає Івано-Франківський хлібокомбінат, не змінюється вже кілька десятків років. Тут її бережуть, нею пишаються. Готують цей хліб на опарі, використовують лише натуральні інгредієнти, а про жодні консерванти навіть і мови не може бути, тим паче, що термін реалізації хліба – 48 годин.

Приготування формового починається із замісу. Змішуються компоненти: борошно, сіль та опара. Після того, як хліб замісився, він іде у вистійну шафу – там тісто піднімається, росте і після цього потрапляє в піч.

Випікають формовий хліб у камʼяній печі. Вона має свої переваги і сприяє створенню особливого смаку та текстури. Кам’яна піч здатна добре розподіляти тепло навколо хліба, це дозволяє рівномірно та якісно його пропекти з усіх боків. Свіжий хліб має ніжний м’якуш, адже кам’яна піч дозволяє йому зберігати вологу під час випікання. Водночас формується хрустка припечена скоринка. У поєднанні ці текстури створюють чудовий смак.

Випікають хліб тільки вночі, щоб його готового одразу завантажити в машини і відвезти замовникам. Іншу частину хліба ставлять в кімнату охолодження. Там він стигне і йде на порізку та пакування. Якраз від виходу з печі, охолодження, до порізки і транспортування – проходить та доба, яку рекомендують, щоб споживати хліб із найбільшими корисними властивостями.

За одну ніч Івано-Франківський хлібокомбінат виготовляє шість тисяч штук формового хліба. Всі процеси контролює лабораторія: від приймання сировини, замісу тіста, формування хліба і до випікання та виходу. Це потрібно, щоб унеможливити помилки. Процес давно налагоджений, тож мешканці краю роками споживать якісну та смачну продукцію.

Формовий хліб – стандартний, ситний, це універсальний продукт. Його варто їсти, коли потрібно поповнити свій організм калоріями. Формовий – помірно солоний хліб, він доповнює або навіть розкриває смак того продукту, з яким ви його куштуватимете, гарно поєднується з будь-чим. 

Ще одна перевага формового полягає в його практичності. Він легко порційований, що дозволяє зручно використовувати його для приготування сендвічів, тостів або просто їсти скибками.

Начальник виробництва Івано-Франківського хлібокомбінату Юрій Новоставський вважає, що аби виготовляти таку кількість хліба однакової якості, ваги та зовнішнього вигляду, потрібно мати велику майстерність і фах. Працівники хлібокомбінату мають ці якості: тут люди працюють вже по 30 років, знають всі нюанси та дрібниці.

“Наш хліб смачний і якісний. Це той хліб, з яким колись виходили в поле орати чи косити, чи на завод, робили собі бутерброди. Той хліб, який дають дитині. Це хліб масових сортів, щоденний”. 

СМАЧНОГО З “ЦАРХЛІБ”! 

партнерська публікація