Смертельний похід. Рятувальники продовжують визволяти туристів, які піднімались на Піп Іван (ФОТО)

Автор: Зелінська Тетяна

24 Лют, 2019 09:50

Поділитись публікацією
Смертельний похід. Рятувальники продовжують визволяти туристів, які піднімались на Піп Іван (ФОТО)

Як писала “Галка” раніше, у Карпатах від обмороження загинули двоє туристів.

Читайте також: Прикарпатці Світлана Вінтонюк та Олександр Соколюк отримали "медичний Оскар" (ФОТО)

Згодом стало відомо, що група туристів попередньо не зареєструвалася в жодному із пошуково-рятувальних відділень та знехтувала застереженнями про ускладнення погодних умов.

Одним із загиблих став багаторічний керівник Станції юних туристів у Коломиї 61-річний Павло Вінтонюк, а другим – 26-річний Роман Беркещук, який мав неабиякий досвід сходження на вершини.

Ще двох потерпілих рятувальники знесли до підніжжя гори на ношах. Відомо, що 38-річного чоловіка з діагнозом загальне переохолодження організму, обмороження І-ІІ ст. 3 і 4 пальців лівої кисті доставлений на приймальний пункт Верховинської центральної районної лікарні. А у другого потерпілого, 31-річного чоловіка діагностували обмороження пальців обох кистей І-ІІ ст., обмороження крил носа і січені рани обличчя.

Обидва туристи наразі перебувають в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні. Через погані погодні умови спуск до підніжжя  гори решти частини групи перенесли на 24 лютого, з ними залишилися три рятувальники Явірницького  ПРВ та один волонтер.

В Управлінні ДСНС України в Івано-Франківській області повідомляють, що станом на 7:30 відновлено проведення аварійно-рятувальних робіт на горі Піп Іван. З підніжжя на вершину гори направляється рятувальна група в складі 14 рятувальників та 5 волонтерів. На пості з туристами знаходяться 5 рятувальників та один волонтер.

Всього залучено від Управління ДСНС в області 36 чоловік особового складу на 5 одиницях техніки.

На високогір’ї спостерігається хмарна погода, видимість добра, вітер 10 м/с, температура повітря – 16 градусів.

О 9:10 рятувальники та волонтери розпочали супровід групи 4 чоловік з гори Піп Іван до урочища Погорілець.