Сміттєві полігони Івано-Франківщини заповненні на 85%

Автор: Іра Блаженко

14 Тра, 2024 14:43

Поділитись публікацією
Сміттєві полігони Івано-Франківщини заповненні на 85%

На території Івано-Франківської області діє 15 постійних сміттєвих полігонів твердих побутових відходів, площею 87,3 га. Впродовж 2023 на території цих полігонів захоронили 959 тис. м³ відходів.

Про стан поводження з твердими побутовими відходами на території області доповів на нараді голови Івано-Франківської ОДА начальник управління екології та природних ресурсів Івано-Франківської ОДА Андрій Пліхтяк, пише “Галка”.

15 полігонів, площею 87,3 га, що діють на території області, за словами Андрія Пліхтяка, є переповненими. За минулий рік у них захоронили 959 тис. м³ відходів або 151 тис. тонн.

“Ці полігони є, але вони є проблемними. Фактично, усі полігони використали свою потужність на 85% і мають ряд порушень щодо захоронення відходів”, – каже Андрій Пліхтяк.

У цьому році виникало 9 пожеж на полігонах, 6 із них виникло у селі Рибне, 2 у селі Рахиня, Долинської територіальної громади і одне у Надвірні. Начальник Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Володимир Чернецький каже, що захоронення слід проводити без порушень, щоб запобігти надалі винекнення пожеж. 

“Гасіння таких пожеж вимагають великої кількості людей і використання великої кількості ресурсів. Я пропоную розглянути на місцевих комісіях ТЕБ та НС питання з приведення у належний протипожежний стан полігонів”, – каже Володимир Чернецький. 

Раніше “Галка” писала, що 12 травня поблизу Франківська у селі Рибне горіло сміттєзвалище.

Сміттєзвалище горіло також 9 квітня. Причиною стало самозаймання

Читайте також: Що задекларував голова ДСНС Прикарпаття у 2022 році