“Фелікс Австрія”: Софія Андрухович розповіла, якими будуть вистава та фільм за її романом

Автор: Костинюк Олександр

06 Жов, 2019 13:44

“Фелікс Австрія”: Софія Андрухович розповіла, якими будуть вистава та фільм за її романом

Письменниця з Івано-Франківська Софія Андрухович в інтерв’ю порталу ZN.UA поділилася, чого очікує від театральної постановки та екранізації свого роману “Фелікс Австрія”. Події роману відбуваються в минулому столітті у Станіславові.

Читайте також: Франківський драмтеатр розпочав роботу над новою постановкою "Цар Едіп" (ФОТО)

Нагадаємо, раніше стало відомо, що за романом “Фелікс Австрія” знімуть фільм, головну чоловічу роль у якому зіграє франківець Роман Луцький. Стрічка вийде на екрани у 2020 році під назвою “Віддана”. Крім того на кінець листопада 2019 року запланована прем’єра театральної постановки головного режисера Франківського драмтеатру Жюля Одрі “Фелікс Австрія”.

– Невдовзі театрали очікують на постановку. Розкажіть про вашу зустріч із режисером Жюлем Одрі, якому ви довірили ставити “Фелікса…” в театрі свого рідного міста.

– Мене від самого початку надихнула перспектива театральної постановки в Івано-Франківську, здійснена французьким режисером. Крім того, що це несподівано й приємно, відкривається так багато можливостей і багатообіцяючих моментів. По-перше, я дуже зацікавлена тим, що постановку реалізовуватимуть саме франківські актори. Сюжет роману “Фелікс Австрія” розвивається в місті, в якому вони живуть і працюють, яке вони добре знають і відчувають, — і тому вже йдеться не про розповідь письменниці про це місто, а про їхню власну розповідь, їхню власну інтерпретацію. Роман стає всього лише приводом до того, щоб кожен із акторів показав глядачам власний Станіславів, розповів його історію, зобразив мешканців.

“Пан Одрі має все необхідне для того, щоб його експеримент, пов’язаний зі співпрацею з Івано-Франківським національним академічним драматичним театром, виявився цікавим і свіжим: він має необхідну дистанцію, оскільки походить з іншого контексту, але водночас — здався мені дуже емпатійним і зацікавленим як Україною загалом, так і Івано-Франківськом зокрема. Тобто зацікавленим особливостями, тонкощами, нюансами світогляду, культури, історії. Мене захопили візії пана Одрі, його розмірковування на теми ілюзії, його ідеї, пов’язані з двійництвом, з віддзеркаленням, його фантазії про сценографію, яка мусить стати частиною ідеї, допомагати відкривати сенси. Я з нетерпінням чекаю продовження і результату”, – розповідає Софія Андрухович.

— А тепер поговорімо про фільм. З якими емоціями ви очікуєте виходу стрічки? Він буде таким же захопливим, як і роман? Як гадаєте?

– Я не дуже уявляю, яким буде фільм “Віддана”, знятий на основі мого роману “Фелікс Австрія”. Я дуже поважаю і захоплююсь людьми, які його створюють, працюють над ним, — мені випала нагода зазирнути одним оком за лаштунки світу, про який доти я не мала жодного уявлення, я побачила масштаби цієї діяльності, була вражена скоординованістю, чіткістю, сотнями відгалужень, які слід було тримати під контролем, про які слід було дбати.

“Єдине, що можу сказати напевно, — фільм буде не таким, як роман. З тих самих причин, про які я говорила раніше, коли йшлося про відмінності театру й кінематографу.

Література і кіно не можуть давати однакового ефекту. Досвід перегляду фільму буде іншим, ніж досвід читання роману. Щось виявиться неторкнутим, щось буде згладженим, щось — спрощеним. Переглянувши кілька коротких роликів, я вже можу сказати, що світ фільму “Віддана” — набагато довершеніший і чистіший, яскравіший і солодший, в естетичному плані, ніж світ роману. Атмосфера роману — брудніша, каламутніша, більш шершава”.

Авторка інтерв’ю – Леся Зьола. Повний текст інтерв’ю за посиланням.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...