Фейсбуку – 15 років. Цікаві факти про мережу, які ви не знали

Автор: Єва Жасминова

04 Лют, 2019 18:02

Фейсбуку – 15 років. Цікаві факти про мережу, які ви не знали

Facebook – найбільша у світі соціальна мережа, яка розпочала працювати 4 лютого 2004 року.

Тоді це була суто мережа для студентів американських університетів. Засновником та головою сервісу донині залишається її розробник Марк Цукерберг.

У жовтні 2003 Марк Цукерберг, навчаючись на другому курсі Гарвардського університету року, у своєму гуртожитку написав сайт Facemash, попередника Facebook. До 2005 року сайт використовували тільки студенти. Наступного року Facebook став відкритий для професійних співтовариств, а у вересні на сайті була відкрита вільна реєстрація. Facebook дозволив веб-дизайнерам створювати програмне забезпечення для афілійованих сайтів, мобільних телефонів або у формі веб-сервісів. Трафік Facebook стабільно зростав. 13 березня 2010 року Facebook відвідало більше людей, ніж Google. За даними Alexa, сайт Facebook.com займає у світі третє місце за відвідуваністю. Станом на липень 2016 року кількість користувачів становила 1,7 млрд, з яких 1,1 млрд відвідує свої аккаунти щодня. 30 червня 2017 року кількість користувачів досягла 2 млрд чоловік у всьому світі, в Україні 10-11 млн осіб зареєстровані у Facebook.

Головний офіс компанії Facebook, Inc. розташований у місті Менло-Парк, штат Каліфорнія, США. Компанії також належать сервіси Instagram, WhatsApp та розробник шоломів віртуальної реальності Oculus VR. Основною статтею доходу є реклама. Чистий дохід Facebook за 2015 рік становив 3,688 млрд доларів США, що на 25 % більше, ніж роком раніше (2,94 млрд доларів у 2014). Ринкова капіталізація компанії станом на квітень 2016 року становила 319 млрд доларів. Facebook, Inc. є однією з найбільших інтернет-компаній у світі, у списку «Fortune 500» найбільших корпорацій США займає 157 місце, пише zik.ua

 

Головні факти :

1. На Facebook зареєстровано більше 1 мільярда людей.
2. В середньому 50 % всіх користувачів заходять на сайт щодня.
3. На даний момент найбільш швидко зростаюча вікова група це люди від 35 років.
4. Понад 35 мільйонів чоловік оновлює свій статус ( «Про що Ви думаєте ?”) щодня.
5. Понад 2,5 мільярда фотографій і 14 мільйонів відео роликів завантажуються користувачами кожен місяць.
6. Понад 3,5 мільярда одиниць контенту ( посилання, фотографії , відео , історії , замітки і т.д. ) ділиться (за допомогою кнопки « Поділитися» ) між користувачами щотижня.
7. Більш 3500000 подій створюються кожен місяць.
8. На сайті більше 1,6 мільйона активних сторінок і якщо скласти всіх шанувальників, то вийде цифра 5,3 мільярда (один користувач може бути прихильником багатьох сторінок).

В середньому кожен користувач …

9. Має 130 друзів і відправляє 8 запитів на місяць на дружбу.
10. Витрачає більше 55 хвилин на сайті Facebook. У сукупності понад 6 мільярдів хвилин витрачається на сайті Facebook користувачами в усьому світі кожен день – це в два рази більше ніж на сайт Google.
11. Натискає на кнопку «Подобається » 9 разів на місяць.
12. Пише 25 коментарів на місяць до різного виду контенту і є учасником 25 груп.
13. Стає шанувальником 2 сторінок кожен місяць.
14. Запрошується на 3 події на місяць.

Міжнародне зростання

15. Facebook переведений більш ніж на 70 мов.
16. Близько 70 % користувачів сайту знаходяться не в США, а сам Facebook має офіси в наступних містах : Дублін, Лондон, Париж, Сідней, Торонто, Нью -Йорк, Чикаго, Атланта, Даллас і Детроит.
17. Більше 300 тисяч користувачів допомагали перевести Facebook на різні мови.

Цікаві факти

18. Більше 70 % користувачів використовують ті чи інші Додатки на сайті.
19. Більше 65 мільйонів чоловік заходять на «Facebook» використовуючи мобільні пристрої – ці користувачі на 50 % активніші ніж ті, які використовують комп’ютер.
20. Психологи США представили світлу новий діагноз Facebook залежність ( FAD ).
21. Марк Цукерберг ( творець Facebook) є наймолодшим мільярдером.
22. У вересні 2009 року Марк Цукерберг вперше оголосив, що «Facebook» вийшов на позитивний фінансовий баланс, тобто сайт заробив більше грошей, ніж витратив.
23. У Флориді Консультативний комітет судової етики заборонив суддям і адвокатам цього штату додавати один одного в друзі на « Facebook».
24. Сирія, Китай, Іран заборонили «Facebook».
25. 39 -річний батько з Пенсільванії був арештований за те, що пропонував користувачам « Facebook » свою 13 -річну дочку для сексу. А 17 -річний Роберт Батлер -молодший, який обстріляв директора і заступника директора школи в місті Омаха, штат Небраска, перед злочином і самогубством залишив передсмертну записку на своїй сторінці в соцмережі « Facebook».
26. Недавнє опитування 500 найбільших американських коледжів виявив, що 10% приймальних комісій переглядають профілі на «Facebook» для оцінки абітурієнтів. Члени приймальних комісій розповіли, що те, що вони бачили, в основному негативно позначилося на їх думці.
27. Російська інвестиційна компанія « Digital Sky Technologies » інвестувала $ 200 млн. в « Facebook» в обмін на 1,96 % частки в сайті. Торік банк «Goldman Sachs » і « DST » спільно вклали ще 500 мільйонів доларів у розвиток соціальної мережі.
28. Першою людиною, що інвестували в « Facebook», був один із засновників PayPal Пітер Тіль, який вклав у проект $ 500 000 в червні 2004 року.
29. Коли в «Facebook» змінилися налаштування конфіденційності в грудні 2009 року, приватне фото Цукерберга, в якому він був без сорочки, тримав плюшевого ведмедика і виглядав п’яним , стало надбанням громадськості.
30. Програма « Gaydar », розроблена в Массачусетському Технологічному Інституті, могла визначити за особистим профілем користувача « Facebook», гей він чи ні, пише cikavo-znaty

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні!