Сьогодні у Франківську в рамках “Живої бібліотеки” “читатимуть людей”
22 Лис, 2015 12:45
Сьогодні, 22 листопада, з 16 до 18 години у громадському ресторані Urban Space 100 відбудеться захід “Жива бібліотека”.
Формат роботи “Живої бібліотеки” наступний: “читачі” – пересічні люди, які завітають у “бібліотеку”, можуть вибрати серед наявних цікаву для них “книгу” для “читання”. “Книгами” є попередньо запрошені неординарні особистості. “Читання” – це спілкування протягом 10-30 хвилин “обличчя до обличчя” в невимушеній обстановці двох людей – “книги” і “читача”. Якщо “книга” має великий попит, то її можуть “читати” два-три “читачі” одночасно (але, зазвичай, кожен “читач” очікує своєї черги). Правилом “Живої бібліотеки” є толерантне ставлення один до одного всіх учасників процесу. Координацію заходу проводить “бібліотекар”. Участі у процесі “читання” “бібліотекар” не бере.
Серед „книг” будуть: мама п’яти дітей, мандрівник автостопом, переселенка з Донбасу, представник міжнародної організації (ОБСЄ), працівник в’язниці, доброчинець, еко-практик, друг для тварин, сільський голова, марафонець.
Формат роботи „Живої бібліотеки”.
Перша „Жива бібліотека” з’явилась у 2002 році в Данії, на музичному фестивалі Roskilde. Її концепцію розробила данська неурядова молодіжна організація „Зупини насильство” (Stop the Violence). Відтоді ця ідея поширилася по всьому світу, була втілена в життя в Україні та кількох десятках країн.
„Книжками” є люди, щодо яких у суспільстві існують певні упередження або стереотипи – часто це представники різних меншин, люди, що живуть закритими групами або прихильники непопулярних ідей.
Захід є частиною плану дій Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA і відбувається у рамках проекту „Правоосвітні заходи в Івано-Франківську” при підтримці Івано-Франківської міської ради згідно конкурсу проектів і програм розвитку місцевого самоврядування та громадянського суспільства спільно з управлінням у справах сім’ї, молодіжної та ґендерної політики виконавчого комітету міської ради.