Сьогодні відзначають 160-річчя від дня народження Марії Заньковецької

Автор: Турій Роман

04 Aug, 2014 13:59

Поділитись публікацією
Сьогодні відзначають 160-річчя від дня народження Марії Заньковецької

Марія Заньковецька була окрасою національної сцени, зіркою в театральному просторі на зламі XIX-XX ст. Вона увійшла в історію  як видатна українська трагедійна актриса.


Марія Заньковецька (справжнє прізвище – Адасовська) народилась 23 липня (4 серпня) 1854 року в с. Заньки Ніжинського повіту Чернігівської губернії.
З року в рік зростала майстерність Марії Костянтинівни як драматичної актриси. В її репертуарі більше 30 ролей на сцені. Це переважно драматично-героїчні персонажі.
Актриса створювала образи, проникнуті справжнім драматизмом і запальною комедійністю. Вона уславляла своєю грою звичайних простих людей, розкриваючи безмежність їхніх душ. Маючи чудовий голос — драматичне сопрано, незрівнянно виконувала у спектаклях українські народні пісні.
Померла М. Заньковецька 4 жовтня 1934 року та похована в Києві на Байковому кладовищі, пише Вікіпедія.

Про її всесвітню славу свідчить той факт, що найбільший світовий пошуковик Google сьогодні змінив свій логотип на головній сторінці на честь 160-річчя з дня народження видатної української актриси Марії Заньковецької.
4 серпня, об 11.00 на Байковому кладовищі біля могили М.Заньковецької відбудеться панахида і покладання квітів, інформує прес-служба Міністерства культури України.