Сьогодні Україна вперше відзначає День державності

Автор: Костинюк Олександр

28 Jul, 2022 08:43

Поділитись публікацією
Сьогодні Україна вперше відзначає День державності

28 липня Україна вперше відзначає День української державності.

Читайте також: Зеленський доручив перевірити, чи правильно вручають повістки

Запровадити нове державне свято, яке відзначатиметься у день хрещення Київської Русі-України запропонував торік президент Володимир Зеленський під час урочистостей з нагоди Дня Незалежності України. Про це пише “Укрінформ”, передає “Галка”.

Тоді ж глава держави підписав відповідний указ про затвердження Дня державності.

За його словами, точкою відліку української державності вважається рік заснування Києва, столиці Київської Русі й сучасної України. Тому нове свято відзначатиметься у день розквіту української державності – у день хрещення Київської Русі, сказав президент.

Своєю чергою Верховна Рада 31 травня 2022 року ухвалила закон, який встановлює День державності України 28 липня святковим днем.

Очікується, що закон сприятиме утвердженню спадкоємності українського державотворення, захисту національних інтересів України, збереженню історичної справедливості та нівелюванню фейкових наративів з боку російської федерації як держави-агресора щодо історичних аспектів українського державотворення.

Вранці 28 липня президент опублікував ролик до Дня української державності.

Цитуючи Гімн України на слова Тараса Шевченка, Зеленський зазначив, що “ще далеко не всі вороженьки – як роса на сонці” згинули, але українці – козацького роду, і їм точно “усміхнеться доля”, пише “УП”.