Соя, гречка й соняшник: чим франківські агрономи засіють поля у 2024

Автор: Соня Грейда

22 Кві, 2024 13:48

Поділитись публікацією
Соя, гречка й соняшник: чим франківські агрономи засіють поля у 2024

У 2024 році комунальне підприємство «Франківськ-АГРО» планує засіяти 190 гектарів полів соєю, гречкою, соняшником та озимою пшеницю.

Читайте також: За рік урожай зернових у громаді зріс на 166% — Франківськ АГРО

Про це пише Галка з посиланням на брифінг мера Івано-Франківська Руслана Марцінківа.

Виконуючий обов’язки директора КП «Франківськ-АГРО» Дмитро Сергенюк розповів, що цьогоріч вони планують засіяти 100 гектарів сої, 60 га соняшника, 12 га гречки та 18 га озимої пшениці. У порівнянні з 2023 роком об’єм посівів збільшили на 61 га.

“Підприємство завчасно розпочало підготовку до посівної компанії. Восени провели оранку, ранньою весною мілке боронування, а перед посівом – культивацію”.

14 квітня в Івано-Франківській громаді уже завершили сіяти соняшник. За дві доби вдалося засіяти 60 гектарів у селах Радча (23 га), Підлужжя (17 га), Добровляни (12 га) та Підпечери (8 га). “Франківськ-АГРО” очікує зібрати 2,5 тони продукту з одного гектара, а сам збір проведуть у вересні.

Також у квітня планують сіяти гречку в селі Братківці (12 га). Урожайність очікують – 1,5 тонни з гектара, а збиратимуть в жовтні.

Дмитро Сергенюк додає, що озиму пшеницю засіяли восени 2023 року в селі Тисменичани (18 га). Врожайність очікують 4 тони на гектар, а збиратимуть її у липні.

Сою планують сіяти в селах Тисменичани (21 га) та Радча (79 га). Врожайність очікують – 3 тони на гектар, а збирати планують у жовтні.

“Соя і соняшник це культури, які є складовими економіки підприємства. А гречка та пшениця будуть орієнтовані на якісь соціальні потреби. Минулого року ми спрацювалися з департаментом освіти й передали гречку закладам освіти”, – пригадує Сергенюк.

Читайте тако: Мінус двісті мільйонів: майже всі комунальні підприємства Івано-Франківська безнадійно збиткові, — фактчек “Галки”