Соромно за Росію, яка втягнула Україну в нескінченні страждання, муки і кров, – російська волонтерка (ВІДЕО)

Автор: Єва Жасминова

04 Січ, 2015 17:48

Поділитись публікацією
Соромно за Росію, яка втягнула Україну в нескінченні страждання, муки і кров, – російська волонтерка (ВІДЕО)

Вікторія Івлєва, яка є російською волонтеркою та фотографом займається волонтерською діяльністю на Донбасі. Вона зізналась, що їй дуже соромно за Росію, яка стала причиною нескінченних страждань та мук України.

Новину повідомляє «Преса України».

“Я не маю права критикувати Україну як громадянка країни, яка втягнула її в нескінченні страждання, муки і кров. Але як житель планети Землі я, напевно, я маю право сказати кілька слів. Погодьтеся: при всьому тому, що зробила моя країна по відношенню до людей, що живуть на Донбасі, за що їй колись доведеться відповідати в Гаазькому суді, якщо б не було відповідного підґрунтя, могла б Росія розгойдати там когось? Цей ґрунт ким створювалася і підтримувалася”, – розповіла волонтерка.

Але вона зазначає, що до людей, які мислять інакше і проживають на окупованих територіях слід ставитись лояльно.

“Коли приносиш старому шматок м’яса, і він починає плакати, я готова померти від сорому за всіх нас. Тому що він ні в чому не винен. Він не може звідти виїхати. Він не хоче звідти виїхати, але це не означає, що ми повинні назвати його терористом і плюнути на нього”, – сказала Івлєва.

Також вона розповіла про розмову з високопоставленою людиною. Волонтерці довелось переконувати, що на окупованих територіях є патріоти, просто вони не мають змогу звідти виїхати: через вік, фінансові обмеження. Наприклад волонтерка навела лікарів, які просто не змогли повісити замок на лікарню та поїхати звідти покинувши своїх пацієнтів.

“Ти будеш і навчати, лікувати, навіть якщо до тебе прийде поранений бойовик, тому що ти лікар, і це зрозуміло”, – каже вона.

Відомо, що Івлєва – не лише волонтерка але й фотограф, а напередодні у Києві вийшла її книга під назвою “Мандривка, або Подорож фейсбучного хробака по Україні”.

Теги: