Сотні франківців стоять у черзі до Частинки Хреста, на якому розіп’яли Ісуса (ФОТО)

Автор: Єва Жасминова

27 Вер, 2019 16:01

Поділитись публікацією
Сотні франківців стоять у черзі до Частинки Хреста, на якому розіп’яли Ісуса (ФОТО)
 В Івано-Франківськ привезли мощі “Частинки Хреста Господнього”. Поклонитися перед чесними мощами прийшли більше сотні містян.

27 вересня, з нагоди свята Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього у Архікатедральному і Митрополичому соборі Воскресіння Христового, для привселюдного почитання були виставлені мощі “Частинки Хреста Господнього”.

Про це в мережі повідомив священник собору о. Юрій Прилепський.

З самого ранку і цілий день віруючі люди потоком линуть на Божественну Літургію до храму, а опісля приклоняються перед чесними мощами, пише Бліц-інфо.

Нагадаємо, що мощі будуть виставлені в храмі від сьогодні, 27 вересня до завершення ранкового богослужіння в п’ятницю, 4 жовтня. Програму богослужінь можна переглянути тут.

Довідково:
 
Згідно історії, Рівноапостольний імператор Костянтин, щоб відшукати Хрест, на якому був розп’ятий Ісус Христос, направив до Єрусалиму свою матір, благочестиву царицю Олену, забезпечивши її посланням до Патріарха Єрусалимського Макарія.
Свята цариця Олена, яка до цього часу була вже в похилому віці, з наснагою взялася за виконання доручення. B Єрусалимі їй вказали на одного єврея, який повідомив, що Хрест заритий там, де стоїть капище Венери. Це капище зруйнували, звершили молитву, почали копати землю. Незабаром були виявлені Гроб Господній і неподалік від нього три хрести, дощечка з написом, і чотири цвяхи, що пронизали тіло Ісуса Христа.
Для того, щоб дізнатися, на якому з трьох хрестів був розп’ятий Спаситель, по черзі поклали хрести на небіжчика. Згідно з переказами, коли був покладений Хрест Господній, мрець ожив і побачивши воскреслого, всі зраділи, що знайдено Животворящий Хрест. Ця урочиста подія відбулася в 326 році. B Константинополя свята Олена привезла c собою частину Животворящого древа і цвяхи. З тих пір частини Животворящого хреста Господнього зберігаються в храмах по всьому світу.