Сотні франківців громадською ходою та віче вшанували пам’ять Тараса Шевченка (ФОТО)

Автор: Турій Роман

09 Mar, 2016 15:10

Поділитись публікацією
Сотні франківців громадською ходою та віче вшанували пам’ять Тараса Шевченка (ФОТО)
Сьогодні в Івано-Франківську з нагоди 202 річниці від Дня народження Тараса Шевченка відбулося традиційна хода громадськості та віче.

Віддати шану генію українського народу прийшли представники місцевої влади, громадські активісти, духовенство, молодь та небайдужі франківці, інформує кореспондент “Бліц-Інфо”.

Зібравшись на головній площі міста, хода в супроводі оркестру рушила вулицею Шевченка до міського парку культури та відпочинку, де відбулося віче. А розпочалося віче з виконання українського славню та покладання квітів до пам’ятника Кобзарю.

“Сьогодні ми в чергове вшановуємо Тараса Шевченка – будителя української думки, будівничого української нації, передвісника української держави, прабатька українського націоналізму. Він підіймав з потоптаного болота українську душу, повертаючи гідність, апелюючи до слави звитяги наших попередників – козаччини, гетьманщини. Бо не можна мати гідність сьогодні не пам’ятаючи славетної історії свого народу. Тарас Шевченко плекав українське слово, бо не буває нації, не буває української культури без власного народу. Шевченко висловлював в “Думі” українців, бо не можна оспівувати абстрактно Україну без долі маленького українця. Шевченко для українці є тим, ким для інших народів є їхні світочі. Він провідник, якого треба наслідувати в боротьбі проти сьогоднішнього агресора”, – підкреслив голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич.

Слід зауважити, під час заходів до річниці із дня народження Тараса Шевченка, франківці згадали про ще одну непересічну особистість та символ української незламності – Надію Савченко. Місцеві політики та небайдужі тримали плакати з написом “Україні потрібна Надія” та “Волю надії Савченко” в знак підтримки української льотчиці, що стала бранкою кремля.