Сотні щасливих годин і шлях до здорового тіла. Чому варто кататися на велосипеді

Автор: Костинюк Олександр

16 Сер, 2019 14:42

Поділитись публікацією
Сотні щасливих годин і шлях до здорового тіла. Чому варто кататися на велосипеді

Відомий американський письменник Герберт Уеллс якось сказав: “Кожного разу, коли я бачу дорослу людину на велосипеді, я спокійний за людство!”. Захоплений двоколісником фантаст навіть присвятив йому роман “Колеса фортуни”. Здавалося б, що особливого в цьому виді транспорту: рама, руль, колеса, педалі, ланцюг… Проте, погодьтеся, велосипед – це екологічно, цікаво та вигідно. А ще це – шлях до здорового тіла.

Недивно, що Уеллс так емоційно і глибоко сказав про катання на ровері, адже важко переоцінити користь від цього процесу для людини і для планети. Почнемо з того, що велосипед – це вид транспорту. До того ж, екологічно чистий. Він дозволяє нам зекономити багато часу й грошей. Завдяки йому, ми без шкоди для навколишнього середовища можемо швидко дістатися до потрібного пункту призначення.

Інший плюс від катання на велосипеді – величезна користь для здоров’я. Згідно з результатами дослідів, якщо регулярно їздити на “байку”, підвищується загальна витривалість організму, налагоджується робота серцево-судинної та дихальної систем та зміцнюються м’язи. Як не дивно, але й емоційний стан може залежати від “велика”: кажуть, що люди з роверами більше сміються й відчувають себе щасливими. Також, на переконання фахівців, вони мають кращу пам’ять, а в їхніх стосунках з близькими частіше панує гармонія.

Запитайте в роверистів, про переваги щоденних “покатух”, і більшість з них асоціюватимуть ровер з покращенням фізичного й психічного станів, вищою енергійністю та стресостійкістю.

Велосипед в Івано-Франківську – ще поки не найпопулярніший вид транспорту, проте містян на “великах” зараз вже набагато більше, ніж було раніше. У місті облаштовують нові велодоріжки, з’являються різні інфраструктурні об’єкти для роверистів, організовуються велопробіги та велофоруми. Звичайно, нам ще далеко до звання велосипедної столиці Європи, але поступово іванофранківці теж стають частиною велоруху.

Оскільки попит на велосипеди постійно збільшується, то і росте пропозиція. Тому на ринку зараз можна знайти великий асортимент “байків” на будь-який смак, вік і гаманець. Лише, аби не прогадати з вибором, слід врахувати, як і де ви плануєте кататися.

Основними категоріями “байків” залежно від їх призначення є міські, позашляхові та спортивні. Міські велосипеди (або сітібайки) призначені для катань по парку чи поїздок на роботу. Найчастіше це короткі “вояжі” містом у будь-яку погоду та в будь-якому одязі. Сітібайки мають середню чи велику вагу рами та шин. Сучасні міські велосипеди широко поширені в європейських містах, особливо в Амстердамі та Копенгагені.

До міських роверів також можна зарахувати і туринги, призначені для тривалих мандрівок асфальтованими дорогами. Вони міцні, комфортні, можуть перевозити багаж та мають багато передач.

Позашляховики використовують для катання по бездоріжжю. Найпоширеніші – це гірські велосипеди: крос-кантрі, даунхілл і фрірайд. Всі гірські “велики” оснащені міцними рамами й колесами, мають широкі шини з високим протектором та посилене кермо, щоб допомогти “райдеру” протистояти раптовій трясці. Окремим видом можна виділити двопідвіси – гірські велосипеди, які мають амортизацію на обох колесах, а не лише на передньому. Також до позашляховиків відносять фетбайки. Це ровери з великими шинами, які дозволяють їздити по м’якій чи драглистій місцевості.

Спортивні велосипеди бувають шосейними (мають легкі рами, вузькі шини та низьке кермо, здатне забезпечити потужну аеродинамічну посадку) та трековими (призначені для гонок на треках, мають фіксовану трансмісію і не мають гальм, найлегші з усіх велосипедів).

Крім цих основних видів “байків” існують ще різні гібриди, BMX-велосипеди, ровери-круїзери. Особливої популярності зараз набирають електробайки. Кожен потенційний “райдер” без проблем може знайти потрібний йому новий чи вживаний варіант двоколісника. Є варіанти для дітей чи підлітків, а також – для жінок. Часто такі “велики” не тільки якісні й зручні, а ще й мають красивий і модний дизайн. Словом, задоволені будуть усі!

За свою немалу історію велосипед став найбільш розповсюдженим видом транспорту завдяки:

  • зручності та безпечності;
  • невисокій вартості;
  • користі для екології та людського здоров’я;
  • невеликій вазі та розмірам;
  • відсутності потреби в пальному;
  • сотням щасливих годин, проведених у захоплюючих поїздках.

Якщо ви давно хочете наповнити життя цікавими мандрівками та активно проводити час, то врешті зважтеся на цей крок і навчіться кататися на ровері. Ви не пошкодуєте, що живете!