Соціальну пральню відкрили у Франківську (ФОТО)

Автор: Застава Максим

10 Aug, 2022 08:03

Поділитись публікацією
Соціальну пральню відкрили у Франківську (ФОТО)

Безплатну пральню для пільгових категорій та внутрішньо переміщених осіб відкрили у Центрі прийому ВПО, що на вул. Степана Бандери, 10 Г.

Читайте також: У новоствореному Молодіжному центрі «РУХ» цього року планують провести 100 заходів

Приміщення колишнього Департаменту освіти спільними зусиллями міста, БФ «Карітас» та греко-католицької церкви вдалося обладнати під ці потреби. Центр працює вже місяць, а пральня – тиждень, пише “Галка” з посиланням на сайт мера.

Ідея із відкриттям пральні – не випадкова. Заступниця директора БФ «Карітас Івано-Франківськ» Наталя Козакевич розповідає, що про таку необхідність сказали самі вимушено переміщені люди. 

«Люди, що зверталися до «Карітасу» за різною допомогою, часто винаймають житло, що не облаштоване пральними машинками, або ж проживають у громадських місцях.  І в них попрати одяг – це ціла проблема. Тому ми звернулися до міського голови з ідеєю про такий комплексний центр прийому ВПО. Тут ряд послуг: пральня, видача допомоги, психологічна допомога, юридичні послуги, дозвілля для дітей та інше. Міський голова відгукнувся і ми почали облаштовувати тут, у цьому приміщенні цей центр», – пригадує як все починалося п. Наталя та додає, що пральня працює вже тиждень і десяток людей скористалися цими послугами.

Скористатися пральнею можна з понеділка по п’ятницю з 10 до 17 години. 

«З 10 до 12 год ми приймаємо білизну, а з 14 до 17 можна прийти та забрати попраний одяг. Людина може приносити 5 кілограмів речей раз у два тижні. Це тому, що завантаження 1 пральної машини – 5 кілограмів. І ми перемо речі кожної людини в окремій машинці», – розповідають працввники пральні.

Послуга абсолютно безплатна для пільгових категорій та ВПО:

  • особам з інвалідністю першої чи другої групи;
  • самотнім особам похилого віку 60+;
  • багатодітним родинам (з трьома і більше неповнолітніми дітьми);
  • одиноким батькам/опікунам (з неповнолітніми дітьми);
  • вагітним жінкам;
  • матерям з дітьми до 2-х років;
  • важкохворим особам з обмеженим прогнозом життя.

Для цього треба лише пред’явити документ, що засвідчує пільгову категорію.