Спалах кору на Рожнятівщині виник через порушення вимог зберігання і введення вакцин, – МОЗ
18 Жов, 2018 10:26
Комісія МОЗ України з розслідування спалаху провела перевірку в селі Петранка на Рожнятівщині, де захворіли 53 дітей віком від 5 до 13 років.
Причиною спалаху кору стала низка грубих порушень, інформує Центр громадського здоров’я МОЗ України.
Із 53 дітей, які захворіли кором, 43 проходять лікування в місцевій амбулаторії, а десятьох госпіталізували до інфекційного відділення Рожнятівської центральної районної лікарні у стані середньої важкості для стаціонарного лікування. Станом на 18 жовтня, 8 дітей уже виписано зі стаціонару.
Згідно з висновком комісії, причиною спалаху кору в селі Петранка стали:
– наявність великого числа дітей, які не були вакциновані в попередні роки і не були включені у план вакцинації, як це рекомендував зробити Оперативний штаб Міністерства охорони здоров’я України;
– відключення електроенергії, що могли вплинути на якість вакцин, які зберігалися в холодильниках закладу;
– порушення правил проведення профілактичних щеплень медичними працівниками та техніки введення імунобіологічних препаратів.
Також комісія зафіксувала неналежне ведення медичної документації. Відсутність окремих медичних документів (форми 063/о та «Інформованої згоди на щеплення» від батьків при проведенні щеплень) ставить під сумнів сам факт проведення щеплення для всіх дітей, які захворіли кором.
У медичних даних трьох дітей взагалі немає відміток про щеплення проти кору, четверо дітей вакциновані з порушенням часових вимог до щеплень (вони отримали одну з двох необхідних для захисту доз вакцини), а інформація про вакцинацію 46 дітей за Календарем щеплень є неповною – у більшості випадків немає документу про згоду батьків на щеплення.
За результатами перевірки МОЗ України зобов’язало Департамент охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА терміново вжити заходів для усунення недоліків в «Центрі первинної медичної допомоги» АЗПСМ села Петранка, зокрема:
- негайно взяти на облік усіх дітей, які пропустили щеплення за Календарем, і провести відповідні щеплення;
- налагодити ефективне зберігання вакцин із дотриманням холодового ланцюга (за підтримки місцевої влади забезпечити альтернативні джерела електропостачання на випадок відключення електроенергії);
- організувати додаткове навчання для фахівців, які проводять щеплення;
- налагодити систему обліку проведення щеплень і посилити виконавчу дисципліну щодо дотримання вимог ведення медичної документації.