Спілкування, булінг, житло: з якими проблемами стикаються школярі та студенти ВПО у Франківську

Автор: Жанна Головенко

09 Кві, 2024 16:46

Поділитись публікацією
Спілкування, булінг, житло: з якими проблемами стикаються школярі та студенти ВПО у Франківську

8 квітня громадська організація “Центр соціальних трансформацій” презентувала дослідження про найпоширеніші проблеми, з якими стикаються переселенці у закладах освіти Івано-Франківська. За його результатами створили брошуру з рекомендаціями та актуальними рішеннями для освітян.

Про це пише “Галка” з презентації.

Директор ГО “Центр соціальних трансформацій” Данило Метельський розповів, що опитування проводили серед школярів та студентів переселенців в Івано-Франківську, Києві, Вінниці та Дніпрі. Виявили три нагальні проблеми:

“Є проблема в комунікації між місцевою молоддю та ВПО. Тому що ВПО хочуть спілкуватися, але у них це не завжди виходить. Друга проблема — булінг у школах. В Івано-Франківській громаді він ще особливо проявляється на мовному підґрунті. Третя проблема стосується переважно студентів — це складності при працевлаштуванні та пошуку житла”.

Також дослідники помітили, що переселенці рідко наважуються долучатися до шкільного та студентського самоврядування.

“Але їхня участь була б дуже корисна. Вони можуть запропонувати оригінальний вектор розвитку, адже як ніхто розуміють, чого саме не вистачає переселенцям у новому середовищі”, – стверджує Метельський.

Щоб допомогти розв’язати вищеперелічених проблем, спеціалісти з “Центру соціальних трансформацій” розробили спеціальну брошуру, де зібрали найактуальніші рекомендації по інтеграції ВПО.

У брошурі містяться поради для освітян, зокрема про те, як сприяти подоланню мовного бар’єра, як залучати переселенців до цікавих подій у громаді та до громадської активності. Учасники ініціативи кажуть, що почитати цей збірник буде цікаво й самим ВПО, адже тут можна знайти інформацію про гранти, актуальні проєкти й перелік помічних організацій. 

“Коли твоє звичне життя залишилося позаду і тобі треба будувати все наново, дуже важливо відчувати якусь певність у майбутньому. Це проблема психологічного характеру, коли ти не можеш або боїшся щось планувати. Тому дуже важливо повернути відчуття стабільності та певності”. 

 

Довідково: Брошуру підготовлена ГО “Центр соціальних трансформацій” у партнерстві з ГО “Молодіжна рада Маріуполя” в рамках проєкту “Youth council of Mariupol” за фінансової підтримки Black Sea Trust for Regional Cooperation – a Project of the German Marshall Fund of the United States (BST).