Спортсменка з Івано-Франківська перемогла двох російських чемпіонок з шашок та стала найкращою у Європі

Автор: Людмила Баран

17 Oct, 2014 10:31

Поділитись публікацією
Спортсменка з Івано-Франківська перемогла двох російських чемпіонок з шашок та стала найкращою у Європі

Івано-франківська спортсменка Ольга Балтажи стала переможницею Чемпіонату Європи серед жінок з шашок-100 (класична блискавична гра), який нещодавно завершився у місті Таллінні (Республіка Естонія).

Читайте також: Юні франківські шашкісти здобули призові місця на чемпіонаті Європи

Цьогорічна першість відзначалася досить сильним складом суперників. Участь у турнірі взяли титуловані спортсмени, серед яких три чемпіонки світу останніх років. Загалом із 43 учасниць 23 мають міжнародні звання (міжнародний гросмейстер або міжнародний майстер), передає прес-служба ОДА.

Ольга Балтажи лідирувала на турнірі вже з самого початку. У перших турах наша спортсменка отримала впевнену перемогу над господаркою першості, чемпіонкою Естонії, невдовзі Ольга виявилися сильнішою і від чемпіонки Литви.

Знакова перемога була зафіксована у п`ятому турі, де Ольга обіграла чотириразову володарку світової першості українку Дарію Ткаченко. Переможною стала партія з польською шашисткою Агнетою Флісіковською. Ользі вдалося випередити чотириразову чемпіонку світу Тамару Тансиккужину з Росії, яка посіла другу позицію на турнірі, та шашкову легенду, діючу чемпіонку світу, дванадцятиразову чемпіонку світу Зою Голубєву, яка у підсумку замкнула трійку сильніших.

«Це вже не перший мій хороший результат на світових та європейських чемпіонатах. Здобувала неодноразово друге місце на Чемпіонаті світу. Звичайно, спортсмен завжди веде боротьбу за перші позиції, тому планую виграти наступний чемпіонат світу в особистому заліку, так як у командному заліку вже була переможницею, – сказала Ольга Балтажи. – Вразило ставлення прибалтів до українців. Коли я приїхала до Естонії, перше, що побачила – це білборд із синьо-жовтим прапором, на якому напис українською мовою: «Естонія підтримує Україну». Естонці висловлюють колосальну підтримку нашій державі. Це, у свою чергу, стало ще більшою мотивацією для перемоги».

Ольга Семенівна розказала, що доводилося спілкуватися із російськими спортсменами, з якими вже не один раз зустрічаються пліч-о-пліч, виступаючи на змаганнях.

«Я розповіла їм про реальну ситуацію, яка зараз є в Україні. Багато хто з них, враховуючи російський інформаційний простір, вважали, що українці воюють між собою. Але ми розповіли, що це не так. І коли вони підходили мене вітати, то казали: «Поздравляем! Слава Украине!»

Ольга Балтажи розповіла, що задоволена своїм виступом на європейській першості, а також планує виграти чемпіонат світу, який стартує наступного року.

Теги: