Спосіб покращення світла старих фар – без заміни та модифікацій

Автор: Назарій Боднарчук

24 Mar, 2023 09:17

Поділитись публікацією
Спосіб покращення світла старих фар – без заміни та модифікацій

Термін життя автомобільної фари недовгий. 2-3 роки експлуатації та пластик неминуче тьмяніє, з’являються подряпини, накопичується бруд.

Як наслідок, міняй – не міняй лампочки, такі фари висвітлюють дорогу гірше. Заміна всієї фари коштує недешево, і оскільки проблема не є критичною, виділити кошти на неї буває складно. Можна терпіти, поки терпиться, наражати себе на небезпеку і незручності через тьмяне світло, а можна спробувати повернути фарам молодість без особливих витрат.

Що варто і чого не варто робити

Є декілька операцій, які у комплексі здатні покращити світло старих фар і навіть наблизити його до рівня нових. Варто зазначити, що мова йде про подолання саме природного старіння, а не про технічні несправності, з якими має розбиратися спеціаліст.

Отже, якщо у вас просто старі фари, в першу чергу необхідно ретельно очистити їх внутрішню поверхню: розібрати фару, роз’єднати дроти, а потім видалити всі забруднення з корпусу. Для цього можна використовувати спеціальні засоби для очищення фар або просто воду з милом та м’яку тканину. Важливо не використовувати абразивні матеріали, оскільки вони зашкодять пластику і зроблять ситуацію ще гіршою. Якщо старі фари не підлягають заміні та ремонту, то краще купити нові фари пассат б6 тут.

Наступний крок на шляху до покращення світла — полірування пластику фар. Ця процедура є у прайс-листах більшості автосервісів і коштує відносно недорого. А якщо купити полірувальний комплект, можна зробити її самостійно ще більш економно. Після полірування варто нанести на фари захисне покриття, щоб зберегти результат.

Зрештою, треба все ж такі поміняти стару лампочку. Галогенку можна замінити на нову аналогічної потужності, але збільшеної світловіддачі. На таких лампах пишуть: +50% або +100%. Також на ринку є LED-лампи, спеціально призначені для використання в галогенних фарах. Такі лампи дають гарний та безпечний для водіїв на зустрічці промінь.

Поганий спосіб вирішення проблеми — заміна галогенових ламп на яскравіші світлодіодні або ксенонові. По-перше, це незаконно, оскільки в ПДР прямо вказано, що лампа повинна відповідати конфігурації фари. По-друге, це неефективно, оскільки призводить до неадекватного розподілу світла, тобто світлішого, швидше за все, не стане. І по-третє, це небезпечно через загрозу засліплення інших водієм неправильним світловим променем.

Партнерська публікація.