Справа щодо розкрадання майже 15 мільйонів при будівництві школи у Чукалівці вже у суді

Автор: Жанна Головенко

15 Чер, 2024 20:57

Поділитись публікацією
Справа щодо розкрадання майже 15 мільйонів при будівництві школи у Чукалівці вже у суді

Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерували до суду справу щодо заволодіння понад 14,8 млн грн при будівництві школи у селі Чукалівка Івано-Франківської області.

Про це пише “Галка” з посиланням на сайт Національного антикорупційного бюро України.

Слідчі встановили, у 2021 році підприємець у змові з директором Управління капітального будівництва в Івано-Франківській області (далі – УКБ) розробив схему заволодіння коштами Івано-Франківської ОДА. За нею УКБ уклало з підконтрольною компанією договір на будівництво шкільного закладу на загальну суму 45,6 млн грн.

У вересні 2022 року через припинення діяльності УКБ об’єкт будівництва передали до Івано-Франківської міської ради та провели коригування проєктно-кошторисної документації. Як з’ясувалось, УКБ встигло перерахувати компанії 33,6 млн грн за роботи, виконання яких сторони зафіксували відповідними актами та довідками. Проте роботи виконали лише частково, а решта, на суму понад 14,8 млн грн, так і залишилась на папері. Цими коштами учасники оборудки заволоділи та перевели в готівку через підконтрольні організації.

Довідково: 

27 вересня 2023 року НАБУ і САП за оперативного супроводу Управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області ДСР Нацполіції повідомили про підозру ексдиректору Управління капітального будівництва Івано-Франківській області (ч. 5 ст. 191 КК України, ч. 1 ст. 366 КК України) та директору будівельної компанії (ч. 5 ст. 191 КК України, ч. 1 ст. 366 КК України).

7 березня 2024 року про підозру повідомили організатору схеми (ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України).

Наприкінці березня 2024 року матеріали справи відкрили стороні захисту для ознайомлення.

Як писала “Галка”, Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура завершили досудове розслідування у справі будівництва школи в Чукалівці.