СПРОСТУВАННЯ: Мерія повідомила, що спустила на свій піар в час війни не 30, а лише два з половиною мільйони

Автор: Вадим Войтик

05 Вер, 2022 22:13

Поділитись публікацією
СПРОСТУВАННЯ: Мерія повідомила, що спустила на свій піар в час війни не 30, а лише два з половиною мільйони

Івано-Франківська міська рада змарнувала на позитивні матеріали у ЗМІ великі гроші, на які можна було купити стільки всього критично важливого. Про це написала на сайті авторитетного всеукраїнського професійного видання Детектор медіа Наталя Федоришин.

Галка передрукувала цей текст. Однак згодом у мерії Івано-Франківська заявили, що пані Наталя невірно потлумачила цифри у тексті рішень, за якими фінансується піар мера. 

З огляду на суспільну важливість поданої інформації наводимо спростування профільного Департаменту стратегічного розвитку та цифрових трансформацій.

Текст подаємо без змін.

Як народжуються фейки👇
Кричущий заголовок, шестизначна сума і маловідомий блогер….
Так працює інформаційна війна в тилу, у мирному Івано-Франківську.
1 вересня у мережі з’явилась інформація про те, що начебто міська рада витратила на власний піар у ЗМІ – 33 354 508 гривень. І це всього за п’ять місяців війни.
Вражає? Звичайно! Обурює? Дуже! Тож миттєве поширення в соцмережах і навіть перепублікація на деяких інформресурсах.
Оскільки висвітлення діяльності органів місцевої влади відбувається через наш департамент, офіційно повідомляємо, що немає та ніколи не було ніяких 33 мільйонів на рекламу. Кінцева сума, яка вказується у кожному рішенні виконавчого комітету, це сума з наростаючим підсумком, тобто загальна.
Згідно рішень виконавчого комітету (з 06.04.2022 до 01.09.2022), на висвітлення діяльності Івано-Франківської міської ради було виділено 2 467 060 гривень! Табличка додається.
Неправдива інформація часто виявляється привабливою та хайповою, адже кожен «активіст» може реалізувати усю свою фантазію. На жаль, такі випадки в час війни цілком можна розцінювати як підігрування ворогу.
Закликаємо Natalia Fedoryszyn та Galka.if.ua, яка перепостила матеріал, спростувати недостовірну інформацію та проінформувати суспільство про недостовірність цієї публікації.
Закликаємо всі засоби масової інформації дотримуватись основних принципів журналістики та не поширювати неперевірені матеріали. Справжня журналістика покликана чесно та неупереджено боротися за правду, і ми поважаємо таких професіоналів.