Стало відомо, скільки Івано-Франківськ взяв кредитів за п’ять років

Автор: Застава Максим

06 Вер, 2020 19:19

Стало відомо, скільки Івано-Франківськ взяв кредитів за п’ять років

За час каденції міської ради VII скликання (2015-2020 рр.) Івано-Франківськ взяв кредитів на суму п’ять мільйонів євро та 300 мільйонів гривень.

Читайте також: З міського бюджету виділять 11 мільйонів гривень для ФОПів та найманих працівників

Про це у відповіді на запит від Суспільного Карпати повідомила начальниця фінансового управління міськради Вікторія Сусаніна.

Зокрема, один мільйон євро взяли у 2016 році від Північної екологічної фінансової корпорації “НЕФКО” на термін 9 років з плаваючою відсотковою ставкою та маржею – 6,25 % річних.

За рік – у 2017 – у цієї ж корпорації взяли чотири мільйони євро кредиту на тих самих умовах.

У 2018 році до міського бюджету залучили 300 мільйонів гривень (у формі емісії облігацій внутрішніх місцевих позик).

Як зазначають у документі, усі розрахунки по кредитах виконуються вчасно.

Доцент кафедри теоретично-прикладної економіки Прикарпатського національного університету Сергій Васильченко вважає, що всі місцеві громади ростуть за рахунок запозичень. Він порівнює це з місцевим бізнесом, якому для розвитку потрібні кредити.

“Наше місто позичає гроші у фонді “НЕФКО”, і це вважається добре. Подумайте самі, щоб побудувати місто, інфраструктуру, дороги – треба великі гроші. І виділити їх з бюджету дуже важко. Є оптимістичні очікування. І цілком було виправдано на кінець минулого року брати ще кредит. Я не вважаю, що це була надзвичайно ризикована справа. Навпаки, міста України критикують, що вони не беруть кредити, мало розвиваються і не використовують потенціал для розвитку територіальних громад”, – каже Васильченко.

Нагадаємо, Івано-Франківськ візьме у позику ще 500 мільйонів гривень. 23 липня виконком Івано-Франківської міської ради ухвалив рішення про визначення переможця відбору послуг з андеррайтингу для випуску облігацій внутрішньої місцевої позики.

Гроші з останньої позики підуть на фінансування соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

  • like 1
  • like
1
Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...