Стало відомо, як виглядатиме пам’ятник Іванові Павлу ІІ у Франківську (ФОТО)

Автор: Людмила Баран

23 Dec, 2014 13:55

Поділитись публікацією
Стало відомо, як виглядатиме пам’ятник Іванові Павлу ІІ у Франківську (ФОТО)

У міськвиконкомі 23 грудня відбувся третій етап конкурсу проектів пам’ятника папі Іванові Павлу ІІ. Перше місце журі віддало скульптурі Данила Книшука.

Читайте також: "Інноваційна" ялинка засяяла в палаці Потоцьких (ФОТО)

Новий для міста пам’ятник планують встановити  у сквері на вулиці Івана Павла ІІ, поруч з перетином вулиць Миру та Ярослава Пстрака.  На конкурсі було представлено вісім ескізів  від п’яти авторів.

“Нарешті в нас є достойна кількість учасників. Маємо п’ять  робіт у бронзі, дві у камені й один пам’ятний знак, – зазначив головний архітектор міста Володимир Гайдар. – Хотілося б побачити рух до сучасного у їхній творчості, але в усіх роботах є консерватизм. Присутнє бажання чогось нового, але автори ще не знають, як це зробити”.

Перше місце журі віддало проекту скульптора Данила Книшука та архітектора Володимира Мартинюка. Висота пам’ятника –  три метри. Вартість, така ж як і більшості конкурсних скульптур,  – приблизно 50-60 тисяч доларів. Автор відзначив, що монумент можна виготовити з білого мармуру, а можна – з дешевшого українського світло-сірого  граніту.

“У своїй роботі я хотів передати тепло, позив до миру, який іде від постаті папи. Довелось знайти спокійний силует, який би зменшував агресію у довколишньому просторі, – зауважив Данило Книшук. – Дуже влучне розташування монумента у житловому районі, де виховуються діти. Хотілося б, щоб вони вбирали доброту через діяння Івана Павла ІІ”.

Водночас у журі були зауваження до ескіза. Не сподобався тил і п’єдестал скульптури. А представник церкви – отець Борис Гобир – відзначив, що папа має трохи здивований вигляд.

“Сприймаю цей конкурс, як конкурс  пам’ятника людині, яку я бачив, яку бачили мільйони українців. Треба, щоб люди дивилися  на монумент і впізнавали його. Щоби не було якихось роздратувань і незгоди”, – зауважив отець Борис.

Друге і третє місце посіли два варіанти монументу для папи, які представив Володимир Стасюк. На першому Іван Павло спускається до людей сходами, на другому  – стоїть на Земній кулі.

Також журі сподобався проект  архітектора Артура Прокіпчука. Це – чотирьохметрова призматична споруда з підсвіткою силуету папи,а також  благоустрій скверу довкола. Загальна вартість проекту – 435 тисяч гривень. Однак журі зазначило, що це – проект пам’ятного знаку, а не пам’ятника, як було сказано в умовах конкурсу.