Стан дітей, що отруїлись газом у франківському гуртожитку – задовільний

Автор: Єва Жасминова

19 Чер, 2021 08:01

Стан дітей, що отруїлись газом у франківському гуртожитку – задовільний

Як інформувала “Галка”, у ніч на 17 червня через невідому речовину в районі “Велмарту” вісім дітей потрапили у лікарню.

17 червня 00.25 до ОКЦ ГУ ДСНС в області поступила інформація про те, що в м. Івано-Франківськ по вул. Петлюри, 23, 25 та вул. Коновальця, 144, 146 відчутний різкий сторонній запах невідомої речовини (можливо витік газу), через що мешканці багатоквартирних житлових будинків вийшли із своїх квартир на вулицю.

Про це пише Управління з питань цивільного захисту Івано-Франківської облдержадміністрації.

Нагадаємо, в ніч на 17 червня через невідому речовину в районі “Велмарту” вісім дітей потрапили у лікарню.

Згодом стало відомо, що Дітей виявили без свідомості, троє з них у важкому стані. Спеціалісти джерело витоку не виявили, і заявили, що отруєння дітей у франківському гуртожитку не пов’язане з природним газом.

За інформацією диспетчера АТ “Івано-Франківськгаз” встановлено, що аварійною бригадою проведено обстеження найближчих ГРП витоку природного газу не виявлено. Додатково поступила інформація про те, що з будівлі гуртожитку Коледжу «Технологій та бізнесу» по вул. Коновальця, 142, через наявність різкого запаху невідомої речовини, персоналом виведено з гуртожитку всіх дітей та розміщено на І поверсі приміщень коледжу. Також, надійшло повідомлення від чергового лікаря КНП “ОКЦ Екстреної медичної допомоги та Медицини катастроф” про те, що до Обласної клінічної дитячої лікарні госпіталізовано 8 дітей з вказаного гуртожитку з діагнозом – отруєння чадним газом. Рятувальними підрозділами спільно з працівниками УГГ та поліції проведено обстеження вказаних будинків, сусідніх будівель та прилеглої території – осередку розповсюдження невідомої речовини не виявлено. Відділенням РХБЗ АРЧ АРЗ СП проведено заміри концентрації небезпечних речовин та загазованості в повітрі (без перевищення допустимої норми). Станом на 02.30 подія стабілізувалась, спостерігалось зниження рівня відчуття запаху невідомої речовини, всі жителі в т.ч. діти гуртожитку повернулись до свого помешкання. Працівниками поліції проводились слідчі дії.

17.06.2021 о 10.00 відбулось позачергове засідання комісії ТЕБ та НС Івано-Франківської ОТГ стосовно забруднення невідомою речовиною (ймовірно метилмеркаптан «одарант») в обласному центрі. Прийнято рішення створити робочу групу в складі працівників поліції, ДСНС, Івано-Франківського УЕГГ, лабораторного центру МОЗ України в Івано-Франківській області, УНС Івано-Франківської ТГ. Управлінню охорони здоров’я здійснювати моніторинг стану здоров’я постраждалих дітей, при необхідності передбачити виділення коштів для їх лікування. Робочій групі про результати роботи доповісти до 22.06.2021.

17.06.2021 робочою групою здійснено виїзд до гуртожитку коледжу «Технологій та бізнесу» по вул. Коновальця, 142 в м. Івано-Франківську. Працівниками лабораторного центру МОЗ України в Івано-Франківській області та АТ«Івано-Франківськгаз» повторно відібрано проби повітря на наявність небезпечних речовин. Крім того, додатково відібрано проби повітря на прилеглій території ОКДЛ та житлових будинків по вул. Петлюри, 23, 25 та вул. Коновальця, 144, 146. Слідчо-оперативна група поліції здійснила опитування персоналу та студентів коледжу. Результати лабораторних досліджень відібраних проб повітря очікуються 18.06.2021.

            18.06.2021 о 01.39 в ОКЦ ГУ ДСНС в області поступило повідомлення про відчутний сторонній запах невідомої речовини (можливо витік газу) по вул. Сорохтея, 28Б в м. Івано-Франківську. До місця виклику виїжджала аварійна бригада газової служби, працівники поліції, заступник начальника Івано-Франківського РУ ГУ ДСНС в області Рудий В.І. Працівниками газової служби здійснено заміри повітря в районі житлових будинків по вул. Сорохтея, 28,28Б,30,32,37,41,47,43,26, а також в районі газових заправок та хлібокомбінату по вулиці Петлюри, витоку природнього газу не виявлено.

            18.06.2021 о 10.00 м. Івано-Франківськ вул. Коновальця, 142 (гуртожиток коледжу «Технологій та бізнесу») розпочала обстеження та відбирання проб повітря робоча група в складі працівників поліції, Івано-Франківського РУ ГУ ДСНС, Івано-Франківського УЕГГ, лабораторного центру МОЗ України в Івано-Франківській області, УНС Івано-Франківської ТГ.

            Проведено відбір проб повітря на вул. Петлюри, вул. Сорохтея, на прилеглій території до об’єктів (гаражний кооператив ГБК 24, Хлібокомбінат, недіючий м’ясокомбінат, гаражний кооператив ГБК 10).

            За інформацією начальника департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ТГ стан постраждалих дітей, що знаходяться в ОКДЛ задовільний.

 

 

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...