Стан пошкодженого пішохідного мосту на Пасічну вивчатимуть принаймні місяць, – Смушак

Автор: Застава Максим

14 Aug, 2023 16:01

Поділитись публікацією
Стан пошкодженого пішохідного мосту на Пасічну вивчатимуть принаймні місяць, – Смушак

Спеціалісти проводять обстеження аварійного пішохідного моста з Набережної Стефаника на Пасічну, частина якого обвалилася нещодавно внаслідок негоди.

Уже за місяць буде готовий експертний висновок, який дасть розуміння чи придатний міст до реконструкції, чи необхідно будувати новий, пише “Галка” з посиланням на офіційний сайт міста.

Балансоутримувач пішохідної переправи – комунальне підприємство “Муніципальна дорожня компанія” – замовило обстеження об’єкта в спеціальної львівської організації. Угоду уклали з науково-виробничим підприємством “Тріада”.

“Нам важливо знати в якому стані перебувають опори і секції моста станом на сьогодні. Експерти дадуть висновок про причини самого обвалу, в якому стані цей міст. Буде сформовано спеціальний документ, який дасть нам розуміння подальших кроків. Зараз говорити про подальші дії рано, бо ми не знаємо в якому стані зараз міст, його опори і перекриття. Тому важливо дочекатися результатів експертного обстеження, щоб ми мали технічне завдання для конкретних дій”, – пояснює заступник міського голови, директор Департаменту інфраструктури, житлової та комунальної політики Михайло Смушак.

Вивчення стану пішохідного моста триватиме ще близько місяця часу. Смушак наголосив, що при потребі місто ще замовить геодезію та геологію, щоб мати документальну базу для підготовки проєкту майбутніх робіт.

Нагадаємо, через підйом води у Бистриці Солотвинській ушкодження і часткового руйнування зазнав пішохідний міст на Пасічну. Міський голова того ж дня заявив, що над відновленням переходу працюватиме ЛРЗ. При цьому директор Івано-Франківського “Локомотиворемонтного заводу” Руслан Терешко заявив, що не знає, на яких умовах і в якому обсязі підприємство буде залучене до відновлення пішохідного моста на Пасічну.

Згодом Руслан Марцінків повідомив, що з відбудовою пішохідного мосту на Пасічну є проблеми, оскільки його зруйнована частина нібито знаходиться на території сусідньої, Загвіздянської ОТГ. Голова цієї громади та отримані редакцією “Галки” документи цей факт спростували.

21 липня виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради, за підписом Руслана Марцінківа, виділив 150 тисяч гривень на обстеження споруди.