Старе відео Івано-Франківська – «25-річчя визволення Прикарпаття», 1969 р. (ВІДЕО)

Автор: Турій Роман

18 Бер, 2016 11:25

Старе відео Івано-Франківська – «25-річчя визволення Прикарпаття», 1969 р. (ВІДЕО)

На galka.if.ua продовжуємо ексклюзивну щотижневу рубрику «Старе відео Івано-Франківська».

Десятий сюжет 1969 року це фрагмент з відеоматеріалу присвячений 25-річчю від дня визволення Прикарпаття. На відео бачимо Вічевий майдан, де відбувається показові танці від гуцульських колективів. Варто звернути увагу на цікаві лозунги, що розміщувались на будівлях в центральній частині міста. В кадрі добре проглядається двоповерховий будинок, який до сьогоднішніх днів не зберігся. На його місті зараз побудована так звана в народі «переговорка». На фасаді поштампу розміщені стенди з радянськими діячами, що як написано «Визволяли Прикарпаття».

Далі на екрані фігурує вже давно нам знайомий будинок обкому партії (теперішній суд по Грюндвальській), чиновники кладуть квіти до пам’ятника Леніну, який якраз тоді відзначав своє століття, а також вінки до скульптури матері з дітьми біля вічного вогню.

 

Нагадуємо, що впродовж 24-х тижнів на “Галці” оприлюднюватимуться по одному короткому відео часів з 1962 по 1977 роки міста Івано-Франківська. Слід нагадати, що ці раритетні кіноплівки були віднайдені і оцифровані в центральному державному кінофотофоноархіві України ім. Г. С. Пшеничного, що у Києві. Згідно з архівних реєстрів ці бобіни востаннє брали до рук в 80-х роках минулого століття.

В середньому тривалість кожного відео – 1 хвилина. Це сюжети з радянських кіножурналів. На відео зафіксовані різноманітні події, що відбувались в тогочасному місті.

Тарас Зень

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry