Старе відео Івано-Франківська – «Франківське озеро», 1969 р. (ВІДЕО)

Автор: Турій Роман

02 Кві, 2016 15:40

Старе відео Івано-Франківська – «Франківське озеро», 1969 р. (ВІДЕО)

На galka.if.ua продовжуємо ексклюзивну щотижневу рубрику «Старе відео Івано-Франківська». 

Дванадцятий сюжет за липень 1969 року кіножурналу «Радянська Україна» є надзвичайно цікавим. В першу чергу тим, що у ньому дуже багато не правди.

Відео стосується викопування буцімто нового, штучного озера у Івано-Франківську.  Насправді місцеве озеро створили задовго до цього, ще у 1955 році. На відео ж показують як його спустили і чистять, проте диктор говорить дещо інше. Також у сюжеті звучить фраза «У жителів Івано-Франківська немає ні моря, ні річки. Гарне місто, росте, будується, а водичка тільки у фонтанах…». І тут знову лукавство, насправді всі знають, що у нас протікають аж дві річки Бистриці: Солотвинська та Надвірнянська. Оскільки така кінохроніка демонструвалась чи не на все СРСР, то вочевидь автори сюжету не дуже переймались, що хтось в іншій частині  колись великого Союзу перевірятиме правда це чи ні.

У відеоряді фігурує центральна частина міста: вічевий майдан, стометрівка,  кінотеатр «Космос»,  міст до острову кохання, свято Нептуна на озері, а також прості франківці, що грають доміно.

Нагадуємо, що впродовж 24-х тижнів на “Галці” оприлюднюватимуться по одному короткому відео часів з 1962 по 1977 роки міста Івано-Франківська. Слід нагадати, що ці раритетні кіноплівки були віднайдені і оцифровані в центральному державному кінофотофоноархіві України ім. Г. С. Пшеничного, що у Києві. Згідно з архівних реєстрів ці бобіни востаннє брали до рук в 80-х роках минулого століття.

В середньому тривалість кожного відео – 1 хвилина. Це сюжети з радянських кіножурналів. На відео зафіксовані різноманітні події, що відбувались в тогочасному місті.

 

Тарас Зень

 

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...