Старе відео міста Станіслав – «1 травня», 1959 р. (ВІДЕО)

Автор: Турій Роман

03 Кві, 2015 10:10

Старе відео міста Станіслав – «1 травня», 1959 р. (ВІДЕО)

На galka.if.ua продовжуємо ексклюзивну щотижневу рубрику «Старе відео міста Станіслав».

І знову у нас відео з парадом з нагоди дня трудящих – 1 травня. Щоправда воно вже 1959 року. Сюжет відзнятий для травневого випуску кіножурналу «Радянська Україна». Цей ролик є фрагментом кількахвилинного відео про тематичні паради у різних містах Радянського Союзу. Він демонструє таку маніфестацію у центрі Радянського Прикарпаття. Дійство традиційно відбувається на вулиці Грюндвальській, де розміщався головний обком партії. Традиційно крокують трудящі, серед яких добре видно представників колгоспного селянства – доярок. Ну і який же парад у Станіславі без танців гуцулів?
Проте є момент, який досить оригінально вигладає. Колона несе велику штучну квітку, яка раптом розкривається і з неї вилазить маленька дівчинка. В це час крокуючі відпускають з рук у небо живих голубів.


Нагадуємо, що впродовж 25-ти тижнів на “Галці” оприлюднюватимуться по одному короткому відео часів з 1946 по 1962 роки, коли місто ще мало назву Станіслав. Слід нагадати, що ці раритетні кіноплівки були віднайдені і оцифровані в центральному державному кінофотофоноархіві України ім. Г. С. Пшеничного, що у Києві. Згідно з архівних реєстрів ці бобіни востаннє брали до рук в 60-х та 70-х роках минулого століття.
В середньому тривалість кожного відео – 1 хвилина. Це сюжети з радянських кіножурналів. На відео зафіксовані різноманітні події, що відбувались в тогочасному Станіславі.

Тарас Зень

Попередні відео:

«Вселення в нові квартири», 1958 р. (ВІДЕО)

«Першотравневе свято», 1958 рік (ВІДЕО)

Фестиваль молоді, 1957 р. (ВІДЕО)

Художниця Прикарпаття, 1955 р. (ВІДЕО)

У Станіславському медичному інституті, 1952 р. (ВІДЕО)

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...