«Старе відео міста Станіслав» – Художниця Прикарпаття, 1955 р. (ВІДЕО)

Автор: Турій Роман

06 Бер, 2015 10:10

«Старе відео міста Станіслав» – Художниця Прикарпаття, 1955 р. (ВІДЕО)

На galka.if.ua продовжуємо ексклюзивну щотижневу рубрику «Старе відео міста Станіслав».

Читайте також: Віднайшли унікальну воєнну кінохроніку Станіслава (ФОТОФАКТ)

Шосте відео має назву “Художниця Прикарпаття”. Сюжет відзнятий 1955 року для лютневого випуску кіножурналу «Радянська Україна». Ролик демонструє обласну художню виставку у краєзнавчому музеї міста Станіслав. Свої роботи відвідувачам демонструє та пояснює художниця Оксана Грицей. Музей тоді містився не в Ратуші, як зараз, а у старому австрійському будинку, що сьогодні знаходиться навпроти медінституту.
На початку відео кілька секунд демонструється центральна частина вулиці Радянської, нині це стометрівка (вул.Незалежності). На той час вона не була повністю пішохідною.

Нагадуємо, що впродовж 25-ти тижнів на “Галці” оприлюднюватимуться по одному короткому відео часів з 1946 по 1962 роки, коли місто ще мало назву Станіслав. Слід нагадати, що ці раритетні кіноплівки були віднайдені і оцифровані в центральному державному кінофотофоноархіві України ім. Г. С. Пшеничного, що у Києві. Згідно з архівних реєстрів ці бобіни востаннє брали до рук в 60-х та 70-х роках минулого століття.
В середньому тривалість кожного відео – 1 хвилина. Це сюжети з радянських кіножурналів. На відео зафіксовані різноманітні події, що відбувались в тогочасному Станіславі.

Тарас Зень

Попередні відео:

«Старе відео міста Станіслав» – У Станіславському медичному інституті, 1952 р. (ВІДЕО)

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...