«Старе відео міста Станіслав» – Меморіальне кладовище (ВІДЕО)

Автор: Турій Роман

30 Січ, 2015 10:50

«Старе відео міста Станіслав» – Меморіальне кладовище (ВІДЕО)

На galka.if.ua започатковується щотижнева рубрика «Старе відео міста Станіслав».

Читайте також: Відомі іванофранківці розповіли, чому стали вегетеріанцями

Впродовж 25-ти тижнів тут оприлюднюватимуться по одному короткому відео часів з 1946 по 1962 роки – коли місто ще мало назву Станіслав. Слід нагадати, що ці раритетні кіноплівки були віднайдені і оцифровані в центральному державному кінофотофоноархіві України ім. Г. С. Пшеничного, що у Києві.

Згідно з архівних реєстрів ці бобіни востаннє брали до рук в 60 та 70-их роках минулого століття.

В середньому тривалість кожного відео – 1 хвилина. Це сюжети з радянських кіножурналів. На відео зафіксовані різноманітні події, що відбувались в тогочасному Станіславі.

Перше відео, яке має назву «Шана героям», відзняте у листопаді 1946 року для Кіножурналу «Радянська Україна». Воно висвітлює, як за рік після завершення війни поблизу залізничного вокзалу урочисто відкривали меморіальний комплекс Вічного вогню. Меморіальний цвинтар присвячений воїнам, що загинули на Прикарпатті у боротьбі з німцями. Перед присутніми виступає секретар Станіславського обкому КП(б)У М.В.Слонь. Відбувається покладання вінків до пам’ятника.

Комплекс значно різниться від нинішнього Меморіального кладовища, тому аби його впізнати, слід уважно вдивлятися в деталі.

Приємного перегляду!
Тарас Зень

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...