«Старе відео міста Станіслав» – На рідній землі, 1950 р. (ВІДЕО)

Автор: Турій Роман

20 Лют, 2015 10:01

«Старе відео міста Станіслав» – На рідній землі, 1950 р. (ВІДЕО)

На galka.if.ua продовжуємо ексклюзивну щотижневу рубрику «Старе відео міста Станіслав».

Читайте також: Гуцульщина у 30-их роках: у Франківську відкрили виставку світлин Юліана Дороша (ФОТО)

Четверте відео має назву “На рідній землі”. Сюжет відзнятий у 1950 року для кіножурналу «Радянська Україна». Пропагандивна історія показує, як простий радянський робітник Станіславської взуттєвої фабрики – Микола Михайлович Поздняк, відданий радянським ідеалам після війни з власної ініціативи повернувся на батьківщину з табору для переміщених осіб, що знаходився у американській зоні Німеччини. Також висвітлюється його родина. Син Олександр – студент кінотехнікуму. Донька Валя – першокласниця середньої школи.

Найціннішим у відео напевно є кадри, ще не пішохідної стометрівки. Тоді ця вулиця мала дорогу і вже носила назву Радянська.

Нагадуємо, що впродовж 25-ти тижнів на “Галці” оприлюднюватимуться по одному короткому відео часів з 1946 по 1962 роки, коли місто ще мало назву Станіслав. Слід нагадати, що ці раритетні кіноплівки були віднайдені і оцифровані в центральному державному кінофотофоноархіві України ім. Г. С. Пшеничного, що у Києві. Згідно з архівних реєстрів ці бобіни востаннє брали до рук в 60-х та 70-х роках минулого століття.
В середньому тривалість кожного відео – 1 хвилина. Це сюжети з радянських кіножурналів. На відео зафіксовані різноманітні події, що відбувались в тогочасному Станіславі.

Тарас Зень

Попередні відео:

«Старе відео міста Станіслав» – На честь великого свята, 1949 р. (ВІДЕО)

«Старе відео міста Станіслав» – Медичний інститут (ВІДЕО)

«Старе відео міста Станіслав» – Меморіальне кладовище (ВІДЕО)

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...