Старе відео міста Станіслав – “Види міста”, 1960 р. (ВІДЕО)

Автор: Турій Роман

29 Тра, 2015 10:20

Старе відео міста Станіслав – “Види міста”, 1960 р. (ВІДЕО)

На galka.if.ua продовжуємо ексклюзивну щотижневу рубрику «Старе відео міста Станіслав».

Вісімнадцяте німе відео є сирим набором кадрів і не оформлене у звичний сюжет. Ролик демонструє просто фрагменти видів центральної частини міста станом на 1960 рік. Спершу бачимо тодішню вулицю Радянську (сьогодні вул. Незалежності, стометрівка). Цікавим є те, що вона ще не була цілком пішохідною, через неї пролягала дорога. Особливим моментом є те, що перед стоматологічним корпусом Медичного університету бачимо не звичні два фонтани з лавками, а невеличкий скверик, відділений парканцем.
Друга локація, це сьогоднішній Вічевий Майдан. На місці сучасного великого фонтану, бачимо клумби із зеленими насадженнями, а також продовження вже згаданої дороги.
Третій фрагмент – це початок сучасної вулиці Грушевського. Ліворуч в кадрі впізнається бокова частина театру кіно «Люм’єр». Варто звернути увагу як поводяться у даній кінохроніці перехожі. Люди сміливо ходять по автомобільних дорогах як по тротуару. Це зумовлено тим, що автівок на той час в місті не було так багато.

Нагадуємо, що впродовж 25-ти тижнів на “Галці” оприлюднюватимуться по одному короткому відео часів з 1946 по 1962 роки, коли місто ще мало назву Станіслав. Слід нагадати, що ці раритетні кіноплівки були віднайдені і оцифровані в центральному державному кінофотофоноархіві України ім. Г. С. Пшеничного, що у Києві. Згідно з архівних реєстрів ці бобіни востаннє брали до рук в 60-х та 70-х роках минулого століття.
В середньому тривалість кожного відео – 1 хвилина. Це сюжети з радянських кіножурналів. На відео зафіксовані різноманітні події, що відбувались в тогочасному Станіславі.

Тарас Зень

Попередні відео:

“Хор села Радча”, 1959 р. (ВІДЕО)

“Наш кінотеатр”, 1959 р. (ВІДЕО)

“Навколо ялинки”, 1959 р. (ВІДЕО)

“Відкриття краєзнавчого музею”, 1959 р. (ВІДЕО)

“Квіти на балконі”, 1959 р. (ВІДЕО)

“Відкриття центрального універмагу”, 1959 рік (ВІДЕО)
«Огляд трудових досягнень», 1959 р. (ВІДЕО)

«1 травня», 1959 р. (ВІДЕО)

«Вселення в нові квартири», 1958 р. (ВІДЕО)

«Першотравневе свято», 1958 рік (ВІДЕО)

Фестиваль молоді, 1957 р. (ВІДЕО)

Художниця Прикарпаття, 1955 р. (ВІДЕО)

У Станіславському медичному інституті, 1952 р. (ВІДЕО)

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...