Старе відео міста Станіслав – “Відкриття краєзнавчого музею”, 1959 р. (ВІДЕО)

Автор: Єва Жасминова

01 Тра, 2015 15:41

Старе відео міста Станіслав – “Відкриття краєзнавчого музею”, 1959 р. (ВІДЕО)

На galka.if.ua продовжуємо ексклюзивну щотижневу рубрику «Старе відео міста Станіслав».

Чотирнадцяте відео має назву «Відкриття краєзнавчого музею». Сюжет зроблений для травневого випуску кіножурналу «Радянська Україна». Ролик починається з краєвиду міста, вочевидь знятого з верхнього балкону ратуші. Відео демонструє як у приміщенні головної споруди міста – міської ратуші відкривають обласний краєзнавчий музей, що діє тут і до нині. Подія приурочена 20-й річниці воз’єднання українських земель, коли у 1939 р. західна Україна радянською владою була об’єднана зі східною.

Трудящі оглядають експонати. Серед яких скульптури Олекси Довбуша, полотна з воєнним Станиславовом, мапи та схеми Прикарпаття.

Нагадуємо, що впродовж 25-ти тижнів на “Галці” оприлюднюватимуться по одному короткому відео часів з 1946 по 1962 роки, коли місто ще мало назву Станіслав. Слід нагадати, що ці раритетні кіноплівки були віднайдені і оцифровані в центральному державному кінофотофоноархіві України ім. Г. С. Пшеничного, що у Києві. Згідно з архівних реєстрів ці бобіни востаннє брали до рук в 60-х та 70-х роках минулого століття.

В середньому тривалість кожного відео – 1 хвилина. Це сюжети з радянських кіножурналів. На відео зафіксовані різноманітні події, що відбувались в тогочасному Станіславі.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...